×

Με Αποστολίδη ο Νέστος

Πάνω σε έναν εξαιρετικό Ρούφο έπεσε ο Νέστος Χρυσούπολης, που επικράτησε τελικά χάρη σε τέρμα του Αποστολίδη με 1-0.

στις 11/12/2016

Η ομάδα της Καβάλας επέστρεψε στις επιτυχίες κόντρα στον Ορφέα Ξάνθης, μία από τις ομάδες που πρωταγωνιστούν στον φετινό 1ο όμιλο της Γ Εθνικής.

Ο Νέστος ήταν πολύ καλός για 80 λεπτά και θα μπορούσε να είχε κερδίσει πιο εύκολα αν δεν είχε απέναντι του τον τερματοφύλακα Ρούφο που πραγματοποίησε εκπληκτική εμφάνιση.

Η ομάδα του Δημήτρη Μαγκαφίνη, αν εξαιρέσουμε το πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης επέβαλε το ρυθμό της και δικαίως έφτασε στους 3 βαθμούς της νίκης.

Νέστος: Σουμουλίδης, Καζαντζίδης, Μπουλγούρας (90+1` Μαρκάκης Η.), Παυλακάκης, Κωνσταντινίδης, Ντερτιλής, Λάσπατζης, Παναγιωτόπουλος (62` Μαρκάκης Δ.), Αποστολίδης (68` Βαλαβανόπουλος), Μιχαλάκης.

Ορφέας Ξάνθης: Ρούφος, Τσαμπάζ Χαλίλ, Καρα Αλί, Μαλαδένης, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Λαζαρίδης (46` Μουμίνογλου), Τορομανίδης (46` Χαλίλ Ιμπραήμ), Ξαντινίδης (56` Μπουνταγκίδης), Γ. Καραγκιόζης, Μελισσόπουλος.