×

Τι λένε οι αριθμοί…

Μία νίκη και μία ισοπαλία μετράει ο Παναρκαδικός με αντίπαλο τη Θήβα στην Τρίπολη. Δείτε την προϊστορία και στο Παναργειακός-Δόξα Μεγαλόπολης.

στις 06/01/2017

Τη σεζόν 1986-87 στη Γ’ Εθνική, όταν και οι «πράσινοι» τελείωσαν το πρωτάθλημα στην 3η θέση, ο Παναρκαδικός κέρδισε με 3-0, χάρη σε γκολ που σημείωσαν οι Δέδες, Διβητάρης και αυτογκόλ ο Καλοκαιρινός, ενώ την περίοδο 2010-11, στα πλαίσια της Δ’ Εθνικής, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1, με το Νταφόπουλο να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους και το Σπύρο Λαγό να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις.

Δύο φορές έχουν αναμετρηθεί επίσης Παναργειακός και Δόξα Μεγαλόπολης στο Άργος για το Εθνικό Ερασιτεχνικό Πρωτάθλημα. Την περίοδο 1979-80 ο Παναργειακός κέρδισε με 6-0 ενώ την περίοδο 1983-84 οι γηπεδούχοι κέρδισαν με 2-1.

Πηγή: arcadiasports