×

Έβαλε... STOP στον Ιωνικό!

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το παιχνίδι των Μουρνιών. ανάμεσα σε ΙΝΚΑ και Ιωνικό, με την Χανιώτικη ομάδα να έχει πολύ καλή παρουσία και να κόβει δύο βαθμούς από τους Νικαιώτες.

στις 16/01/2017

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Σιμιτσή έπειτα το κλέψιμο του Σαπαλίδη από τον Δημήτρη, όπου έδωσε στον Ντούλια,με τον βραχύσωμο μέσο να δίνει στον Σιμιτσή και με αυτός με σουτ να κάνει το 0-1.

Η χαρά του Ιωνικού δεν κράτησε για πολύ, καθώς 11 λεπτά μετά οι Χανιώτες έφεραν το ματς στα ίσια.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε πολλές ευκαιρίες και το τελικό 1-1 μπορεί να θεωρηθεί δίκαιο αποτέλεσμα με την ΙΝΚΑ να δείχνει σφυγμό για την παραμονή της στην κατηγορία.

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ: Βλαχάκης, Βουρβαχάκης, Δημήτρης, Καρβουνιάρης, Παληγεώργος, Ζντράγκοβιτς, Ντεντάκης, Σουμπασάκης, Τσικουδάκης, Βεστάκης, Ταταράκης

ΙΩΝΙΚΟΣ: Λέτσο (70′ Ιωσήπου), Παντελίδης, Μειμαρόγλου, Κρητικός, Προβατίδης, Πέεφ, Ζαφειρίδης (66′ Μαρής), Σιμιτσής, Καμαρά, Σαπαλίδης, Ντούλιας (60′ Αργυρίου)

Πηγή: prismanews