×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 546

Την κράτησε… όρθια ο Τζήμας!

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στη Νίκη και τον Διαγόρα Σεβαστής, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

στις 22/01/2017
στην Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Οι κυανόλευκοι χρειάστηκαν αρκετή δόση τύχης και μία ακόμη εντυπωσιακή εμφάνιση του Νίκου Τζήμα για να φύγουν αλώβητοι από το Βατάν, καθώς το ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, διαδέχθηκε ένας επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων στην επανάληψη.

Το φιλμ του αγώνα

3′ Ο Μπενίσκος έσπασε στο πέναλτι, ο Δεμηρτζόγλου έκανε το χλιαρό σουτ, άουτ η μπάλα
4′ Σουτ του Μέτσε, άουτ η μπάλα
12’ Ο Βασιλειάδης πρόλαβε τον Μαλακασιώτη πριν γίνει αποδέκτης της κάθετης του Νικλητσιώτη και βρεθεί απέναντι από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων
15’ Σέντρα του Μυλωνά, αποδέκτης ο Μπενίσκος που έστρωσε στον Δεμηρτζόγλου, το σουτ που επιχείρησε όμως πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Τζήμα
21′ Κίτρινη στον Νικλητσιώτη​
34′ Ο Μπενίσκος προσπάθησε να «κρεμάσει» τον Τζήμα με σουτ του Μπενίσκου, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, με τον πορτιέρο της Νίκης να διώχνει σε κόρνερ με εντυπωσιακή απόκρουση
48′ Σουτ του Καρατζάογλου, μπλοκάρει σταθερά ο Τζήμας
50′ Σέντρα του Σαμανίδη, στο δεύτερο δοκάρι αμαρκάριστος ο Καράμπελας απέτυχε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα
53′ Σουτ του Δεμηρτζόγλου, αποκρούει σε κόρνερ ο Τζήμας, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους γηπεδούχους
​55′ Σουτ του Δεμηρτζόγλου, άουτ η μπάλα
56′ Ο Πετράκος έβγαλε στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων τον Νικλητσιώτη, το σουτ του μέσου της Νίκης πέρασε άουτ
58′ Σουτ του Δεμηρτζόγλου, διώχνει σε κόρνερ ο Τζήμας
59′ Στο κόρνερ ο Τζήμας δεν μπόρεσε να διώξει μακριά, η μπάλα στρώθηκε στον Μυλωνά, το σουτ του οποίου εξουδετέρωσε ο Τζήμας
65′ Κίτρινη στον Παπαδήμα
67′ Μακρινό σουτ του Μέτσε, άουτ η μπάλα​
69′ Ο Μπενίσκος γλίστρησε κι έχασε σημαντική ευκαιρία να πλασάρει από το σημείο του πέναλτι​
70′ Ο Μυλωνάς δεν μπόρεσε να νικήσει τον Τζήμα μέσα από την μικρή περιοχή, με τον πορτιέρο της Νίκης να σώζει την ομάδα του διώχνοντας με τα πόδια
​78′ Κίτρινη στον Πετράκο
81′ Ο Μυλωνάς από καλή θέση μέσα στην περιοχή της Νίκης έκανε κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ, χάνοντας ακόμη μία καλή ευκαιρία για την ομάδα του
89′ Ο Παπαδήμας σώζει την ομάδα του από βέβαιη παραβίαση, όταν ο Μπενίσκος πλάσαρε τον Τζήμα, η μπάλα κυλούσε προς την εστία με τον αμυντικό των φιλοξενούμενων να διώχνει την τελευταία στιγμή

Διαγόρας Σεβαστής (Κ. Παπαδόπουλος): Βασιλειάδης, Σκλιοπίδης, Σαμανίδης, Δημητρίου, Καλουσίδης, Καρατζάογλου, Δεμηρτζόγλου (78’ Γεωργίου), Τσαγκαράκης (87’ Τσαγκαράκης), Μπενίσκος, Μυλωνάς, Καράμπελας (60’ Κατσιαμήτας).

Νίκη Βόλου (Στ. Ξηροφώτος): Τζήμας, Παπαγεωργίου, Δημολιός, Παπαδήμας, Βέργος, Πετράκος, Μέτσε, Μαλακασιώτης (85’ Αλεξανδρής), Νικλητσιώτης (77’ Σκοπελίτης), Κόλα (90+2’ Κόκκας), Κορέτα.

Πηγή: goalpost