Τη Δόξα Μεγαλόπολης και τους φιλάθλους της ομάδας του ευχαρίστησε ο τεχνικός της Παναχαϊκής.

από Δημήτρης Θεοδώρου
στις 21/02/2017
στην Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Την άποψή του για τον αγώνα της Κυριακής στη Μεγαλόπολη κατέθεσε ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος, τονίζοντας πως η ομάδα του έφτασε σε δίκαιη και άνετη νίκη επί της Δόξας. Παράλληλα, δεν παρέλειψε να ευχαριστήσει στον αντίπαλο για τη φιλοξενία, αλλά και τους φιλάθλους της δικής του ομάδας για τη στήριξη.

Αναλυτικά, το σχόλιο του τεχνικού της Παναχαϊκής είχε ως εξής: «Όπως είχαμε πει και πριν τον σημερινό αγώνα οι 3 βαθμοί θα ήταν υπερπολύτιμοι. Μπήκαμε καλά στο παιχνίδι, είχαμε τον έλεγχό του, ήμασταν επικίνδυνοι και ευτυχήσαμε να προηγηθούμε σε ένα πολύ κομβικό σημείο στο τέλος του ημιχρόνου. Πριν γίνει αυτό σε 2-3 καλές στιγμές του αντιπάλου ο Σπύρος ήταν παρών και έτσι μπήκαμε με αυτό το 0-1 στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν κυρίαρχοι του παιχνιδιού με πολλή καλή κυκλοφορία, με πολλές φάσεις και πολλές προϋποθέσεις για γκολ. Δεν κινδυνεύσαμε καθόλου και στο 75' ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι. Μπορούσαμε να φεύγαμε με μεγαλύτερο σκορ αλλά το σημαντικό ήταν οι 3 βαθμοί και η καλή απόδοση. Ευχαριστούμε πολύ τη Δόξα Μεγαλόπολης για τη φιλοξενία και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια. Ευχαριστούμε πολύ τους οπαδούς μας και για τη σημερινή συμπαράσταση τους! Από αύριο προετοιμαζόμαστε για το παιχνίδι της Τετάρτης που θα μας δώσει το εισιτήριο για τα ημιτελικά του θεσμού».