Μπορούσε θετικό αποτέλεσμα στα Ζωνιανά ο Εθνικός Πειραιά (1-0).

από Δημήτρης Θεοδώρου
στις 06/03/2017
στην Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Τη δεύτερη νίκη του μέσα στο 2017 πανηγύρισε ο Ερμής Ζωνιανών, λυγίζοντας στις καθυστερήσεις τον Εθνικό Πειραιά, που από την πλευρά του υπέστη δεύτερη συνεχόμενη ήττα. Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη επικράτησε με 1-0, χάρη σε κοντινό σουτ του Πασιαλή στο 93'! Πάντως, το συγκρότημα του Θύμιου Γεωργούλη θα μπορούσε να έχει φύγει εκείνο με τους τρεις βαθμούς της νίκης, αφού λίγο νωρίτερα είχε χάσει δύο σημαντικές ευκαιρίες για γκολ. Στο 85' ο Ντούλιας δεν πρόλαβε να σκοράρει μπροστά από τον Κόλλια, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Μάναλης είδε την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι μετά την κεφαλιά που επιχείρησε.

Διαιτητής ήταν ο Κουναλάκης, με βοηθούς τους Ι. Δασκαλάκη και Α. Δασκαλάκη (Ηρακλείου).

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Γιώργος Πετράκης): Κόλλιας, Κοζυράκης (43' Χατζηβασίλης), Γεμιστός (80' Καραγκιόζι), Ανυφαντάκης, Ραπτάκης, Ταβλαδωράκης, Γιακουμάκης, Ρουσσάκης, Τοπούζης, Ρόβας, Πλουσής Δ. (52' Πασιαλής)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Θύμιος Γεωργούλης): Βουτσινάς, Στασινός, Γερόλυμος, Βενέτης, Μπεχλιβάνης, Μαρτίνος, Κομνηνός (65' Ντούλιας), Λεωνιδόπουλος, Μάναλης (90' Πίσσας), Χατζησάββας, Παυλάκης.