Άλλη μία νίκη η Παναχαϊκή

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου έκανε «διπλό» στη Θήβα με παίκτη λιγότερο για περίπου 50 λεπτά (0-1).

στις 30/04/2017

Μία εβδομάδα μετά την επισφράγιση της επιστροφής της στις επαγγελματικές κατηγορίες, η Παναχαϊκή βρήκε τα κίνητρα και έφτασε σε άλλη μία νίκη! Αυτή τη φορά η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου πέρασε νικηφόρα από τη Θήβα, όπου επιβλήθηκε με 1-0 της ομώνυμης ομάδας. Τις μετοχές της επιτυχίας των «ροσονέρι» αυξάνει το γεγονός ότι για περίπου 50 λεπτά αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μπιτσάκου στο 38' με δεύτερη κίτρινη. Στο 73' ο Μωραΐτης πέτυχε με κοντινό σουτ μετά από συνδυασμό με τον Στεργίδη το γκολ που έμελλε να κρίνει την αναμέτρηση (0-1).

Διαιτητής ήταν ο Κ. Μπαϊρακτάρης, με βοηθούς τους Κοκαρίδα και Κ. Μαχαίρα (Αθηνών).

ΘΗΒΑ (Γιώργος Λάμπρου): Μόνος, Κουτσουμπάς (37' λ. τρ. Αντωνίου), Τσατσαρώνης, Ευθυμίου, Ευσταθίου, Χατζηλάμπρος Στ., Αργυρίου, Γεωργίου (81' Μαλισιόβας), Σπανός, Τσομπάνης (64' Παιδάκης), Κατσογιάννης

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Β. Σούλης, Τσαφταρίδης, Πολίμος, Δημητρίου, Λουμπαρδέας, Μπιτσάκος, Φωτάκης, Μαστραντωνάκης (41' Γκίνο), Ελευθεριάδης (62' Μπουρλάκης), Στεργίδης, Μωραΐτης (86' Σπανός).