Ήττα από… συνήθεια ο Καμπανιακός, 2-0 στην Ηλιούπολη στην παράταση και εκτός Κυπέλλου!

Εκτός νυμφώνος οι... ουραγοί της Γ΄ Εθνικής από τους ουραγούς της Α1 ΕΠΣΜ, που "έγραφαν" μόνο ήττες στο πρωτάθλημα!

από Θεόφιλος Ψυχογιος
στις 23/11/2017

Και… νεκρούς «ανασταίνει» ο φετινός Καμπανιακός (χωρίς νίκη και ουραγός στο πρωτάθλημα), που δεν μπόρεσε να βρει διέξοδο στο κύπελλο, χάνοντας 2-0 στην παράταση από την Ηλιούπολη εκτός έδρας και γνωρίζοντας τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του θεσμού! Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Στέλιου Ζιώγα είναι ουραγός στην Α1 ΕΠΣΜ, με 11 ήττες σε ισάριθμα ματς! Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Νικολίτσης (92΄ με φάουλ) και Θεοδοσίου (107΄), ενώ οι Χαλαστρινοί στρέφονται στη δύσκολη έξοδο με τον Ηρακλή.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Αθανασούδης, Κοτσάκης, Αβραμίδης, Νικολίτσης, Γκουβάρας, Γιαβούρογλου, Θεοδοσίου, Σταματίου, Κιουρτσίδης, Αλμπανίδης, Δροσαλάκης.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Μπόικος, Βλαχόπουλος, Αριζάνης, Πανούσης, Χριστοδουλίδης, Τσιότσκας (46΄ Χατζηαποστόλου), Καραλιόλιος, Κιβρακίδης (65΄ Καρασαββίδης), Ταχματζίδης (46΄ Μπάλιος), Βασαΐτης, Χουζούρης.