Μοιρασιά στην Καστοριά

Καστοριά και Πανλευκάδιος αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1.

από Παμε Μπάλα
στις 26/11/2017

Μετά από δύο διαδοχικές νίκες, η Καστοριά έμεινε στο 1-1 κόντρα στον αξιόμαχο Πανλευκάδιο. Το παιχνίδι κρίθηκε ουσιαστικά στο πρώτο ημίχρονο, με την ομάδα της Λευκάδας να προηγείται 0-1 στο 26’ με τέρμα του Τριάντου.

Στο 29’ οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι με τον Κολοβό. Στο 32’ οι «γουναράδες» κέρδισαν πέναλτι και ο Ντάμζι ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 1-1. Στο 34’ η Καστοριά ισοφάρισε και στα δοκάρια τον Πανλευκάδιο, με τον Αστράουσκας. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε στο παιχνίδι και δεν σημειώθηκαν πολλές φάσεις.

Διαιτητής ήταν ο Κατεριάδης και βοηθοί οι Ταγκαλίδης, Αρέστης (Πέλλας).

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Νίκος Εμμανουηλίδης): Κράτσιος, Φυτανίδης, Μήνος, Μπαϊρακτάρης, Ιασωνίδης, Αντωνιάδης, Ντάμζι, Σαββόπουλος, Χαραλαμπίδης (79’ Γεωργατζάς), Αστράουσκας, Χασάι.

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ (Γιώργος Κατωπόδης): Καραπιπέρης, Κοκκόλης Λ., Ασημακόπουλος, Βλάχος, Τριάντος (65’ Κούτσικος), Κοκκόλης Ζ., Δημητρίου, Κολοβός (65’ Κουμπής), Δημητρόφ, Γατσόλι.