«Σκόνταψε» ξανά η Νίκη Βόλου

Η ομάδα της Νέας Ιωνίας υποχρεώθηκε σε ισοπαλία στο Νεοχώρι Τρικάλων, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων (1-1).

στις 11/12/2017

Ακόμη περισσότερο είδαν οι άνθρωποι της Νίκης Βόλου να ανοίγει η ψαλίδα με την κορυφή και τον ΝΠΣ Βόλος. Η ομάδα της Νέας Ιωνίας υπέπεσε σε νέο «στραβοπάτημα», αφήνοντας δύο βαθμούς αυτή τη φορά στο Νεοχώρι Τρικάλων και την αναμέτρηση με τον τοπικό Διγενή. Στο 38' οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με πέναλτι του Μέτσε που κέρδισε ο Μπάιριτς, με τους γηπεδούχους να φέρνουν το ματς στα ίσια στο 91' χάρη σε γκολ του Σκόνδρα με πλασέ.

Διαιτητής ήταν ο Μάντζιος, με βοηθούς τους Κοττορό και Αντωνίου (Ηπείρου).

ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Βαγγέλης Μπρισίμης): Καρατζάς, Αετόπουλος (55' Κολοβός), Αμπαδιωτάκης (84' Ψαρράς), Γκαγκαστάθης, Κατσαμάγκας (55' Γιαννούλας), Μεζίνι, Μπασιάκας, Σαρακατσάνος, Σκόνδρας, Τζέλης, Γούτσιος
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στέφανος Ξηροφώτος): Θεολόγης, Γενιτσαρίδης, Δημολιός, Μωυσίδης, Καρτσαμπάς, Γιάκοβλεφ (83' Βέργος), Μέτσε, Ντόλγκι (90' Ματθαίου), Ιορδανίδης (87' Βουρδάκης), Μπάιριτς (71' Γαρυφαλλόπουλος), Τζιώρας.