«Ζωντανεύει» η Καρίτσα, με το διπλό ελπίδας στην Αλεξάνδρεια, με 1-0 κόντρα στον Φίλιππο (μάλλον… χαιρετά και χθες απέμεινε με 12 δελτία). Η ομάδα της Πιερίας γυρνά στη… ζωή και φωνάζει «παρούσα», πριν το νέο «τελικό» με τον Εδεσσαϊκό μεθαύριο εντός. «Χρυσή» αλλαγή για την ομάδα του Μιχάλη Ζιώγα ήταν ο Βασίλης Ταρασιάδης (φωτο), που στο 75΄ πέτυχε το 0-1 (μετά από πρώτο σουτ του Μαυρίδη στον Κούζα). Στο 80΄ είχε σουτ στο δοκάρι ο Μαυρίδης των φιλοξενούμενων, ενώ οι «πράσινοι» απείλησαν στο 10΄ με τον Τριανταφυλλόπουλο. Διαιτησία: Δραγάτης, Πασσαλής, Κώστογλου (Χαλκιδικής).
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: Κούζας, Πιπιλιάρης, ΣΚΛΙΟΠΙΔΗΣ, Πέικος, Δημητρίου, ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΙΒΡΑΚΙΔΗΣ, Αλμύρας (5΄ λ.τ. Τριανταφυλλόπουλος), Ταλαίπωρος, Κουμπούλα, ΣΚΟΠΕΛΙΤΗΣ.
ΑΕ ΚΑΡΙΤΣΑΣ: Βασιλειάδης, ΔΑΛΑΜΗΤΡΑΣ, Γούτσιος, Μπουτογιάννης, Κωτσιόπουλος, ΤΡΟΪΡΗΣ, Τσιώμης (90΄ Μητράκας), Νταντίνης (70΄ Τασίδης), Κωστόπουλος (60΄ ΤΑΡΑΣΙΑΔΗΣ), Κυπαρίσσης, ΜΑΥΡΙΔΗΣ (93΄ Λιάγκας).
2ος ΟΜΙΛΟΣ
18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Εδεσσαϊκός- Άρης Παλαιοχωρίου 0-1
Κιλκισιακός- ΑΟ Καρδίας 0-2
Φίλιππος Αλεξάνδρειας- ΑΕ Καρίτσας 0-1
ΑΠΕ Λαγκαδά- Αγροτικός Αστέρας 1-2
Πιερικός- Νάουσα 2-2
Ηρακλής- Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων 4-0
Καμπανιακός- Αλμωπός Αριδαίας 0-0
Ρεπό: Μακεδονικός
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ
- Άρης Παλαιοχωρίου 38 29-12
- Ηρακλής 37 32-10
- Αλμωπός Αρ. 29 19-11
- Μακεδονικός 28 16-11
- Νάουσα 26 17-15
- Αγροτικός Αστ. 25 20-26
- ΑΠΕ Λαγκαδά 24 27-24
- Εδεσσαϊκός 24 18-17
- ΑΟ Καρδίας 23 19-17
- Πιερικός 23 17-20
- Μ. Αλ. Τρικάλων 19 16-26
- Φιλ. Αλεξάνδρειας 16 12-19
- ΑΕ Καρίτσας 15 17-24
- Κιλκισιακός 12 13-22
- Καμπανιακός 7 10-29
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17/1)
Άρης Παλαιοχωρίου- ΑΟ Καρδίας
ΑΕ Καρίτσας- Εδεσσαϊκός
Μακεδονικός- Κιλκισιακός
Αγροτικός Αστέρας- Φίλιππος Αλεξάνδρειας
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων- ΑΠΕ Λαγκαδά
Καμπανιακός- Πιερικός
Αλμωπός Αριδαίας- Ηρακλής
Ρεπό: Νάουσα
ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ
16 ΓΚΟΛ: Ρόβας (Ηρακλής)
9 ΓΚΟΛ: Σκαθαρούδης (Εδεσσαϊκός).
7 ΓΚΟΛ: Μαντζίρης (Αγροτικός Αστέρας), Σιμόνι (Άρης Παλαιοχωρίου), Κωτσόπουλος (Νάουσα).
6 ΓΚΟΛ: Μεντί (Αλμωπός Αριδαίας), Καρλόπουλος (Άρης Παλαιοχωρίου).
5 ΓΚΟΛ: Χιντασέλι (ΑΠΕ Λαγκαδά), Παπαδημητρίου (Κιλκισιακός), Ξανθόπουλος, Νικολόπουλος (Καρδία), Γκουντρουμπής (Πιερικός), Γ. Κίτσας, Παρσόπουλος (Τρίκαλα Ημαθίας), Κυπαρίσσης (Καρίτσα), Χαρίσης (Αλμωπός Αριδαίας).
4 ΓΚΟΛ: Β. Παπαδόπουλος (Ηρακλής), Κοντέων, Ζαννάκης (ΑΠΕ Λαγκαδά), Κωτάκης (Άρης Παλαιοχωρίου), Μεντής (Αλμωπός Αριδαίας), Κυρτέγος (Καρίτσα).
3 ΓΚΟΛ: Κρυστάλλης (Ηρακλής), Αγγελούδης, Αθανασιάδης (ΑΠΕ Λαγκαδά), Ατζαμιδάκης, Προβατίδης (Αγροτικός Αστέρας), Ταουσιάνης (Εδεσσαϊκός), Παπατζίκος (Μακεδονικός), Μυλωνάς (Φίλιππος Αλεξάνδρειας), Προβατίδης, Ταϊρης (Άρης Παλαιοχωρίου), Μπάλιος (Καμπανιακός).
2 ΓΚΟΛ: Πτηνόπουλος, Παναγιωτούδης (Ηρακλής), Παπουτσής (Αγροτικός Αστέρας), Καραμανλής (ΑΠΕ Λαγκαδά), Καρακούτης (Εδεσσαϊκός), Μανιός, Καρυδόπουλος (Καρδία), Χριστοδουλίδης (Καμπανιακός), Τουμανίδης, Γαρύφαλλος, Ηλιόπουλος, Τσουκάνης, Παπαποστόλου (Μακεδονικός), Πετρόφ (Αλμωπός Αριδαίας), Κυζιρίδης, Τζημογιάννης (Νάουσα), Κραγιόπουλος, Κοκονόζι, Σ. Παπαδόπουλος (Πιερικός), Ματεντζίδης, Παλάσκας (Κιλκισιακός), Μπουτογιάννης, Ταρασιάδης (Καρίτσα), Σκοπελίτης, Κούμπουλα, Σκλιοπίδης (Φίλιππος Αλεξάνδρειας), Τερζής (Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων).
1 ΓΚΟΛ: Καστριτσέας, Γκουτσίδης, Π. Αθανασίου, Αντ. Αθανασίου (Ηρακλής), Καραντασιάδης, Καπρέτσος, Κεχαγιάς, Μερτζάνης, Χατζόγλου (Αγροτικός Αστέρας), Λαβιδάς, Ταχματζίδης, Ν. Στεφανίδης, Τριανταφυλλίδης, Σταμπουλής (ΑΠΕ Λαγκαδά), Κιβρακίδης, Παπάζης, Χατζηβασιλειάδης (Καμπανιακός), Γιαννιώτης, Τσελεπής, Βερνάρδος, Βελισσάρης, Δημητρακόπουλος (Καρδία), Κανταρτζής, Κτιστόπουλος, Κυπαρίσσης, Κατσιαμήτας, Ουαταρά (Πιερικός), Μπελίτσας, Λογγινίδης, Καθάριος, Μοσχάκης (Κιλκισιακός), Κάρτζιος, Τζατζανάς, Παπαγεωργίου, Μπουράκης (Εδεσσαϊκός), Τροϊρης, Τασίδης, Μπέης (ΑΕ Καρίτσας), Ζωγράφος, Λ. Κίτσας, Κιρκιλιανίδης, Κουκουράκης (Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων), Τσότρας, Κουκουλέκης, Σκέμπι, Σαμπιασβίλι, Τσιντογιάννης, Κουκουρώνας (Άρης Παλαιοχωρίου), Λ. Ελευθεριάδης, Πετρίδης (Αλμωπός Αριδαίας), Μπουλγκουρίδης, Τράικος (Μακεδονικός), Γιαννόπουλος, Μουρατίδης, Περηφανόπουλος, Μαντώς (Νάουσα), Μπενίσκος, Ραχίμ, Αργυρίου (Φίλιππος Αλεξάνδρειας).