Έλαμψε στο… σκοτάδι η Ρόδος

Η Ρόδος νίκησε 1-0 τον Ιάλυσο.

από Παμε Μπάλα
στις 21/01/2018

Επεισοδιακό ήταν το ντέρμπι της Ρόδου με τον Ιάλυσο, με τα «ελάφια» να επικρατούν τελικά 1-0. Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από δύο 20λεπτες διακοπές, λόγω προβλήματος με τα φώτα. Στο 85’ έσβησαν οι προβολείς και χρειάστηκαν 20 λεπτά για να αποκατασταθεί η ζημιά. Το παιχνίδι ξεκίνησε και πάλι, αλλά 2,5 λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα, υπήρξε νέα διακοπή ρεύματος. Τελικά το ντέρμπι έληξε με σχεδόν μια ώρα καθυστέρηση.

Στα του αγώνα, ο Παβίσεβιτς με διαγώνιο σουτ, μετά από φάουλ του Αυγενικού, πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης. Στο 71’ ο Αρχοντούλης του Ιάλυσου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη.

Διαιτητής ήταν ο Μιχούλιας και βοηθοί οι Τασόπουλος, Ανδρέου (Μακεδονίας).

ΡΟΔΟΣ (Τιμόθεος Καβακάς): Παναγόπουλος, Ιμεραλιλάι, Αποστόλου, Δαβρής, Μκρτσιαν, Πότσι, Φάμπιο, Αυγενικού (77' Μπανγκουρά (89' Λέκκας)), Παβίσεβιτς, Νάκκας (63' Μυλωνάς (94' Καντιμοίρης)), Πινδώνης

ΙΑΛΥΣΟΣ (Λάζαρος Θρουμουλόπουλος): Ανδρούτσος, Παφιάκης (65' Κόλα), Σταυλάς, Τσούπρος, Αρχοντούλης, Ρεκλείτης, Δήμας, Φαβάλι, Μπεγλεκτσής (46' Μανζάνο), Δελαπόρτας, Βλάχος (76' Σταθάκης).

(Ανταπόκριση: Αλέξης Σιδέρης)