"Απέδρασε" με τη νίκη από τον Βύρωνα ο Φοίνικας Περιστερίου

Νικηφόρα πέρασε από τον Βύρωνα ο Φοίνικας Περιστερίου που επικράτησε με 2-1 της ομώνυμης ομάδας.

από Κωνσταντίνος Ράπτης
στις 12/11/2016

ΒΥΡΩΝΑΣ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1-2

Παρά το γεγονός πως οι Περιστεριώτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν να πάρουν ένα σπουδαίο διπλό. Αξιοσημείωτο είναι ότι όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 52' ο Τσάκαλος το 1-0, όμως στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Αντωνίου ισοφάρισε για λογαριασμό του Φοίνικα. Το τελικό 1-2 έγραψε στο 80' ο Μάζης.

Διαιτητές: Φίτσας, Αραβίδης -  Τσολακίδης.

ΒΥΡΩΝΑΣ: Λεωνίδα, Λάϊος (77' Παπαδόπουλος), Συμεών (89' Παπάζογλου), Κοντονάσιος, Δ. Σταύρου, Μαϊστόροβιτς, Ιωακειμίδης, Μιχαλάτος(67' Πορταλιός), Τσάκαλος, Α. Σταύρου, Ασπιώτης.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Μυλωνάς, Ζαχαράκης, Καρανικόλας, Λάσκαρης, Κολέζι, Κουμπούρης, Αρχοντούλης (89' Γιουλβανίδης), Μάζης, Αντωνίου (67' Αγγελούσης), Γουδέλης, Μπαϊραμπάς (54' Λουκάκης).