«Κόλλησαν» Άγιος Δημήτριος και Παράδεισος

Κακό παιχνίδι από τις δύο ομάδες, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο (0-0).

στις 27/11/2016

Δεν είχαν πολλές πιθανότητες να πάρουν κάτι παραπάνω από το ματς που έγινε στο γήπεδο Αγίου Δημητρίου, η ομώνυμη ομάδα και ο Παράδεισος. Οι δύο ομάδες «κόλλησαν» στη «λευκή» ισοπαλία (0-0) σε ένα ματς που κρίνεται κακό, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος οι Αμαρουσιώτες προσπάθησαν ανεπιτυχώς να δημιουργήσουν προϋποθέσεις για γκολ, όμως στο δεύτερο 45λεπτο ουσιαστικά δεν παίχθηκε ποδόσφαιρο, με τις δύο ομάδες να επιδίδονται σε «βαθιές» μπαλιές χωρίς ουσία. Έτσι, οι κυανέρυθροι έχασαν την ευκαιρία να βρεθούν πάλι στην κορυφή του 1ου ομίλου της Β' κατηγορίας, ενώ οι φιλοξενούμενοι βελτίωσαν τη συγκομιδή τους στα μεσαία στρώματα του βαθμολογικού πίνακα.

Διαιτητής ήταν ο Σταυρόπουλος, με βοηθούς τους Μαραθωνίτη και Ντούκα.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Αντώνης Καρπούζας): Ρούσσος, Καρτσωνάκης, Ανδρεαδάκης, Σμυρλής, Τζωρτζάτος, Τετριμίδας (75' Φούντας), Καραμπίνης, Κάιδος (80' Κασιμάτης), Κοκλίδης, Κυριάκης, Χρυσοχόου (65' Νομικός)

ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (Γιώργος Σιμιτζόγλου): Αλαφούζος, Μιχαλόπουλος (80' Στούλης), Πελεκάνος (75' Ζιώρης), Χαβενετίδης, Καραλής, Μπολέτης, Λεφάκης, Δήμου (65' Ουόνγκο), Πέττας, Γαβριηλίδης, Οντιάμπο