Διαμαρτυρίες για τη διαιτησία από το Νεοπεντελικό

Ανακοίνωση με την οποία εκφράζονται παράπονα για την διαιτησία στο ματς με το Παλαιό Φάληρο εξέδωσε ο Νεοπεντελικός.

από Κωνσταντίνος Ράπτης
στις 22/02/2017

Πιο αναλυτικά: «Πρώτη φορά στα τρία χρόνια διοίκησης μας διαμαρτυρόμαστε έντονα για τη διαιτησία. Ακυρωθέν γκολ στο 0-0, πέναλτι χέρι στο 0-0 που δεν δίνεται υπέρ μας και αποβολή στο 0-0 σε ανατροπή. Όλα αυτά στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο το γκολ του προβαδίσματος του Παλαιού Φαλήρου προέρχεται από φάουλ που δεν καταλογίζεται, όταν με παρόμοιο φάουλ έκοψε επίθεσή μας στο πρώτο (ψηλά το πόδι) και το αποκορύφωμα ήρθε στο 0-1 όταν παίκτης του Παλαιού Φαλήρου (Τρυφωνίδης) έχει κάρτα και ενώ σφυρίζει οφσάιντ ο διαιτητής ο συγκεκριμένος παίκτης συνεχίζει επιδεικτικά την φάση σουτάροντας άουτ. Κι ενώ ένα γήπεδο "βράζει" ο διαιτητής "καταπίνει" την κάρτα. Ακόμα και οι ίδιοι οι άνθρωποι του Παλαιού Φαλήρου παραδέχτηκαν τα γεγονότα. Το γκολ που μας ακύρωσε δεν ξέρουμε αν ήταν οφσάιντ αλλά είναι δυνατόν όλες οι αποφάσεις να είναι κατά εμάς; Μαζί με την ανακοίνωση για την διαιτησία θα διαμαρτυρηθούμε φυσικά στην ΕΠΣΑ".