Πέταγε ο Ήφαιστος Περιστερίου!

Φορτσάροντας στο δεύτερο ημίχρονο, όπου και σε αυτό το διάστημα πέτυχε τρία γκολ ο Ήφαιστος Περιστερίου επικράτησε με το ευρύ 4-1 του ΠΑΟ Ρουφ που έμεινε με την καλή εικόνα του πρώτου ημιχρόνου, όπου και είχε ευκαιρίες να κάνει ακόμα και το 1-2.

από Κωνσταντίνος Ράπτης
στις 19/03/2017

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΠΑΟ ΡΟΥΦ 4-1

Πολύ καλός ο νεαρός πορτιέρε Κωτσαδάμ, παρά το γεγονός πως έκανε λάθος στο γκολ που δέχτηκε στη συνέχεια έκανε δύο εκπληκτικές εμβάσεις και κράτησε το 1-1 για τον Ήφαιστο στο πρώτο μέρος. Πρωταγωνιστής ήταν ο Μπότης που πετυχε δύο γκολ (στο 28′ το 1-0 με σουτ έξω από την περιοχή και στο 90’+2' το 4-1 με πλασέ μετά από ασίστ Νησαριώτη), ενώ "σημάδεψε" και δύο φορές τα δοκάρια της εστίας του Κουνάδη στο 34’ και στο 80’ (το 2ο με φάουλ). Τα άλλα τέρματα σημείωσαν στο 30′ ο Χατζηγιαννακός για το 1-1 (ωραία σέντρα σουτ και λάθος υπολογισμός Κωτσαδάμ), στο 53’ ο Χίος με κεφαλιά μετά από κόρνερ για το 2-1 και στο 59’ ο Ζαφειράτος με σουτ έξω από την περιοχή και αφού η μπάλα βρήκε σε σώματα και άλλαξε πορεία για το 3-1.

Διαιτητές: Κατοίκος, Γούναρης-Στάμος

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Κωτσαδάμ, Ζαγκλής (36’λ.τρ. Τσιάνος), Σφίχτης, Κυριακόπουλος, Ντάτση, Μαυρομάτης, Μπότης, Ζαφειράτος, Νησαριώτης, Ζώγκος Α. (60′ Γεωργακόπουλος), Χίος (79′ Μουρκάκης).

ΠΑΟ ΡΟΥΦ: Κουνάδης, Τομπουλίδης, Χατζηγιαννακός, Τριανταφύλλου, Μπέρτζος, Λαγκαδινός, Μπεκατώρος, Νταβαρίνος, Φωτόπουλος, Σκεύης (61′ Μέμας), Γαλάνης (77′ Ίσα).