Άλωσε τον Παπάγο ο Φωστήρας Ηλιούπολης

Παρά το γεγονός πως η ομάδα του Παύλου Κυριακουλέα είχε βρεθεί πίσω στο σκορ πέτυχε σπουδαία νίκη μέσα στον Παπάγου του οποίου και επικράτησε με 2-1

από Κωνσταντίνος Ράπτης
στις 02/04/2017

ΠΑΠΑΓΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 1-2

Μάλιστα, αυτή ήταν η πρώτη εντός έδρας ήττα για τον σύλλογο των βορείων προαστίων έπειτα από δύο χρόνια, κάτι που κάνει ακόμα πιο σημαντική τη νίκη του Φωστήρα Ηλιούπολης! Το σκορ άνοιξε στο 25’ ο Ρέτζο με πέναλτι, ενώ στο 41' ο Μπλέτσας με κεφαλιά μετά από συνδυασμό Λεπτάκη - Ασωνίτη Ν. έφερε το ματς στα ίσια.

Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στο 76’ από τον Ασωνίτη Ν. με ψηλοκρεμαστό σουτ λίγο έξω και πλάγια από την περιοχή. Φανταστικό γκολ που δείχει την κλάση του ταλαντούχου μεσοεπιθετικού.

Διαιτητές: Ψαρίδης, Δημητρακόπουλος-Μημίδης

ΠΑΠΑΓΟΣ: Κάτσικας, Νούτσος (46’ Κολοβός), Κορδάς, Αλεξιάδης, Ρέτζο, Λιούκας, Κουτσουβέλης (57’ Πετρόπουλος), Σταυρουλάκης, Παπαναστασίου (59’ Σφακιανάκης), Μπράτσι, Σιούτας

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μωραΐτης, Τσαπικούνης (69’ Σπυρόπουλος), Ζάχος, Ασωνίτης Β., Σάχου, Μπαρδάκης, Φάρος, Μπλέτσας (90’ Κυριακόπουλος), Ασωνίτης Ν., Λεπτάκης (86’ Βενέτη), Βουλτσίδης