Λύτρωση στις καθυστερήσεις για το Θρίαμβο Χαϊδαρίου

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι ο Θρίαμβος Χαϊδαρίου επικράτησε με 3-2 του Μικρασιατικού και πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

από Κωνσταντίνος Ράπτης
στις 02/10/2017

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ ΚΑΙΣ. 3-2

Μάλιστα το γκολ της νίκης σημειώθηκε στις καθυστερήσεις!Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να προηγούνται δύο φορές στο σκορ (45′ Μπάκας, 54′ με πέναλτι ο Τσιούλος), όμως, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν ισάριθμες φορές (51′ Πετρίτσης, 70’ Γουσούλης). Τελικά ο Κακλαμάνος, που επέστρεψε στην ομάδα του Χαϊδαρίου, χάρισε τη νίκη στο Θρίαμβο με το γκολ που σημείωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Διαιτητές: Ζαραβίνος, Δαρσακλής, Λιαμπότης

ΘΡΙΑΜΒΟΣ (Διονύσης Κατραμάδος): Γιαννόπουλος, Δάρρας, Μπάκας Π., Μπάρκας, Μαούνης, Τσιουλος, Μπανιάς, Αποστολόπουλος (90′ Μπαρδης), Κακλαμάνος, Καγιανάς (56′ Μπακας Α.), Εγιουρούμ (56′ Τσαγιάννης).

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ (Κώστας Σταμπουλίδης): Κωνσταντόπουλος, Γουρνέλος, Καρατζάς, Βλάχος Θ. (68′ Ντατής), Γουσούλης (82′ λ.τρ. Γκεμίσης), Κολοβός Η., Ψαραδέλης, Χαζίσας (83′ Μοροσάνου), Πετρίτσης, Κολοβός Α., Βλάχος Π. (56′ Βιντζηλαίος)