Η ομάδα των βορείων προαστίων, κατάφερε να «λυγίσει» στην παράταση τους "Στρατηγούς"

από Νάσος Φακίδης
στις 18/10/2017

ΠΕΥΚΗ - ΠΑΠΑΓΟΣ 4-2 παρ. (καν. διαρκ. 2-2)

Η Πεύκη, πανηγύρισε την πρόκριση επί του Παπάγου στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ, καθώς μπόρεσε να «κάμψει» την «αντίσταση» της στην παράταση με 4-2, μετά το 2-2 της κανονικής διάρκειας. Ο Ρασίντ μόλις το 5ο λεπτό, έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, αλλά ο Χαλάς στο 25’, έφερε το ματς στα «ίσια». Στο 75′ ο Γκιουρόν, έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Πεύκη, με τον Καραθανάση στο 78’ να «απαντά» ξανά για τον Παπάγο (2-2) και να «στέλνει» με αυτό τον τρόπο το ματς στην παράταση. Εκεί, οι γηπεδούχοι με τα γκολ των Χατζηαθανασίου στο 118′ και Λάμπι στο 120′ πήραν την πρόκριση για την επόμενη φάση. Διαιτητές ήταν οι Κατοίκος, Κικήρας και Κοσκινάς.

ΠΕΥΚΗ (Γιώργος Κοϊντόσης): Βασαρμίδης, Τζελάι (46′ Πέτσης), Μότσιος, Παππάς, Τζαφέρης, Αγγελόπουλος, Καραγιάννης, Λούμης (54′ Γκιουρόν), Χατζηαθανασίου, Πετράκης (62′ Λάμπι), Ρασίντ (73′ Ανδρέου)

ΠΑΠΑΓΟΣ (Γιάννης Ντόκος): Πάγιος, Χριστοφόρου, Παπαναστασίου, Αλεξιάδης, Μπολάνος, Κατογιαννάκης (76′ Μοχάμεντ), Καραθανάσης, Αναστασίου, Γουσέτης (46′ Αμυγδαλάρης), Χαλάς, Φραντζεσκάκης (109′ Αθανασόπουλος)

Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 18 Οκτωβρίου 2017 21:09