Υπόθεση 11 λεπτών η νίκη για τον Χολαργό

Από το πρώτο ημίχρονο κατάφερε ο Χολαργός να «καθαρίσει» τη νίκη με 3-0 επί των Σουρμένων.

στις 18/11/2017

ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΣΟΥΡΜΕΝΑ 3-0

Η ομάδα του Χολαργού βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, ειδικά από τη μέρα που ανέλαβε την τεχνική ηγεσία ο Γιώργος Τσαμόπουλος, κάτι που φάνηκε και στο 3-0 κόντρα στα Σούρμενα. Το παιχνίδι κρίθηκε μέσα σε λίγα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο. Στο 30’ και στο 34’ ο Α. Καζάκος με δύο σουτ έκανε το 2-0 και στο 41’ ο ίδιος παίκτης έδωσε την ασίστ στον Αλεβίζο, ο οποίος διαμόρφωσε το 3-0.

Στο 51’ τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα για τα Σούρμενα, καθώς αποβλήθηκε ο Μετλίου με απευθείας κόκκινη κάρτα, για χτύπημα εκτός φάσης σε αντίπαλο. Οι γηπεδούχοι έριξαν τον ρυθμό τους στη συνέχεια και το παιχνίδι έληξε 3-0.

Διαιτητής ήταν ο Δημητρακόπουλος και βοηθοί οι Μητροφάνης, Τσατσούλης.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Γιώργος Τσαμόπουλος): Σκαλαίος, Γερώνυμος (85' Καλαντζής), Κοντογιάννης (75' Κατσαρός), Μιχελής, Νταϊφώτης, Αλεβίζος, Α. Καζάκος (55' Βουλωμένος), Χάλος, Π. Καζάκος, Τρυφιάτης (78' Ζώης), Λυράς

ΣΟΥΡΜΕΝΑ (Γιάννης Μητρούσης): Λύρος, Ακογλάνης, Θυμιανός, Ακριτίδης, Φωτιάδης (46' Μετλίου), Παπαδάκης (46' Μαρινάκης), Φωστέρης, Μανωλιάδης, Φέρτης, Δημογιάννης, Πρέκας.

Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 18 Νοεμβρίου 2017 20:07