«Καθάρισε» στο πεντάλεπτο η Κηπούπολη

Μπήκε στην πεντάδα του 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΑ μετά το νικηφόρο 2-0 επί του Υμηττού.

στις 19/11/2017

Για ένα ημίχρονο ήταν αμφίρροπο το παιχνίδι της Κηπούπολης με τον Υμηττό. Στο δεύτερο μέρος οι Περιστεριώτες ανέβασαν στροφές, ενέτειναν την πίεσή τους και έφτασαν στη μεγάλη νίκη με 2-0, που τους πρόσφερε τη δυνατότητα να πλασαριστούν στην πρώτη πεντάδα του 2ου ομίλου στη Β' ΕΠΣΑ. Αφού πρώτα προειδοποίησαν με το σουτ του Ζήση στο 44' που σταμάτησε στο δοκάρι, οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 55' χάρη σε σουτ του Λαγού (1-0). Πέντε λεπτά αργότερα (60') οι πρασινοκόκκινοι σφράγισαν την επικράτησή τους με το σουτ του Μαρτέκα (2-0).

Διαιτητής ήταν ο Ν. Μπαϊρακτάρης, με βηθούς τους Ζυγά και Ντέμσια.

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ (Δημήτρης Φιλίππου): Γ. Αγγελόπουλος, Πολυζωγόπουλος (75' Τζαμαλής), Αρβανιτάκης (69' Θ. Αγγελόπουλος), Λάππας, Βλάσης (82' Καλέμης), Βαφειάδης, Ζήσης, Λίτσας, Μαρτέκας, Λαγός (87' Καραγιάννης), Νάτσιος

ΥΜΗΤΤΟΣ (Γιώργος Μπαρμπαλιάς): Στατέρας, Κανόζης, Σουλιώτης, Πετρόπουλος (80' Σέρα), Τσάκαλος, Λιάπας, Πουρνάρας, Κακούρης, Μανούσος (83' Κωνσταντάκης), Καμίδης (51' Βέλκος), Διαμαντόπουλος (73' Μπαρμπαλιάς).