Υπόθεση δεκαλέπτου για τη Διάνα!

Η ομάδα της Ηλιούπολης έκανε... περίπατο απέναντι στα Πετράλωνα (3-1).

από Δημήτρης Θεοδώρου
στις 26/11/2017

Τι κι αν ήταν το φαβορί για τη νίκη τα Πετράλωνα; Η Διάνα πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και «καθάρισε» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, για να επικρατήσει τελικά με το εμφατικό 3-1! Η ομάδα της Ηλιούπολης είχε ένα εκπληκτικό δεκάλεπτο, στο οποίο σημείωσε τρία γκολ απέναντι στον αντίπαλό της, που έχασε την ευκαιρία να ανέβει στην κορυφή του 2ου ομίλου στην Α' κατηγορία της Αθήνας. Με την εμφάνισή του, το σύνολο του Άκη Μιχαηλίδη απέδειξε ξανά πως φέτος δεν αγωνίζεται απλά και μόνο με στόχο τη σωτηρία...

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα (30') ο Σούλας άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ (1-0), στο 36' ο Ντζαβίδας έγραψε το 2-0 με σουτ και στο 39' ο Καλουδιώτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ με σουτ εκτός περιοχής. Το μόνο που κατάφεραν τα Πετράλωνα ήταν να περιορίσουν την έκταση της ήττας, με τον Μπερτσιά να μετουσιώνει στο 60' το πέναλτι που κέρδισε ο Κούντου και να γράφει το τελικό 3-1. Μάλιστα, η ομάδα του Κέντρου αγωνίστηκε από το 67' κι έπειτα με αριθμητικό μειονέκτημα λόγω αποβολής του Γεωργακόπουλου με απευθείας κόκκινη για χτύπημα εκτός φάσης στον Σούλα.

Διαιτητής ήταν ο Κατοίκος, με βοηθούς τους Καρατζίκα και Κουντουρέλη.

ΔΙΑΝΑ ΗΛ. (Άκης Μιχαηλίδης): Κόρρας, Πανίδης, Λουκάι, Τζιβελέκης, Νικόλι, Καλουδιώτης, Σούλας (90' Μπουραζάς), Αναστασίου (87' Ζουμπουνέλης), Καλέργης, Παριανός (73' Μπαλαφούτης), Ντζαβίδας

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ (Βαγγέλης Ιντζέκαρος): Δωριάδης, Βελλής (56' Κυριακάκης), Μιχαηλίδης (46' Σαλαπάτας (90' Καραβάς)), Γεωργακόπουλος, Χρόνης, Κούντου, Μπερτσιάς, Αποστόλου (78' Καρούμπαλης), Καριατλής, Μινάι, Κατσιούλης.