Σταθερά τρίτη η Ελευθερούπολη

Η ομάδα του Σπύρου Παπακανέλλου υπέταξε τους Αμπελοκήπους (2-0).

στις 03/12/2017

Τα βρήκε... σκούρα απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα των Αμπελοκήπων, παρ' όλα αυτά η Ελευθερούπολη κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 2-0 και να παραμείνει στην τρίτη θέση, στην κατάταξη του 2ου ομίλου της Β' κατηγορίας. Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, οι κιτρινόμαυροι άνοιξαν το σκορ στο 56' χάρη σε σουτ του Καρυπίδη από θέση εκτός περιοχής (1-0), με τον Σωτηρόπουλο να γράφει το 2-0 με κεφαλιά στο 65'. Πέντε λεπτά αργότερα (70') οι δύο ομάδες έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές, με τον Κατσούδα να αντικρίζει την κόκκινη κάρτα και τον Φώτου να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη.

Διαιτητής ήταν ο Ανδρουτσόπουλος, με βοηθούς τους Λιαμπότη και Μαράνο.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Σπύρος Παπακανέλλος): Ξυδιάς, Δουζενάκης (46' Σωτηρόπουλος), Χαλκιαδάκης, Κατσούδας, Σπανός, Πολυτσέρης, Καρυπίδης, Τζωρτζάτος, Επταήμερος (85' Γιατζιτζόγλου), Συριόπουλος (72' Μπακέας), Γούπος (46' Παούρης)

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ (Γιώργος Μάλλης): Ζαραβέλης, Μυλωνάς, Τριανταφυλλίδης, Κλαπής, Κέσκο, Παπαναγιώτου, Μηλόπουλος (60' Κίτσιος), Βαραμπούτης (66' Βιγκάνι), Κίκι, Φώτου (60' Μπούσι), Αναστασιάδης.