«Ανάσα» ο Κένταυρος στο Περιστέρι

Η ομάδα των Βριλησσίων επικράτησε του Ηφαίστου με γκολ του Θεοδωρίδη στις καθυστερήσεις (0-1).

στις 18/03/2018

Θέμα κινήτρου ήταν το παιχνίδι που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου στο Περιστέρι. Στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής για τον 1ο όμιλο της Α' κατηγορίας, ο Κένταυρος Βριλησσίων πέτυχε τεράστιας σημασίας νίκη με 1-0 απέναντι στον Ήφαιστο, χάρη σε γκολ του Θεοδωρίδη στις καθυστερήσεις, για να «ξεκολλήσει» από την τελευταία θέση της κατάταξης. Ήταν το 93' όταν ο Μουρκάκης έκανε απρόσεκτα γύρισμα προς τον Σαΐτη και ο έμπειρος άσος των φιλοξενούμενων βρέθηκε στην πορεία της μπάλας, για να την τσιμπήσει και να την στείλει στα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων.

Διαιτητής ήταν ο Κατοίκος, με βοηθούς τους Σταυρόγλου και Μητροφάνη.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤ. (Θοδωρής Τρανός): Σαΐτης, Γεωργίου (91' Σκορδιάλος), Σφίχτης, Μουρκάκης, Ντάσι, Κυριακόπουλος (53' Καλαϊτζής), Ζώνγκος (38' λ. τρ. Μαυρουδής), Τσιάνος (72' Τσαγρής), Νησαριώτης, Βελιανίτης, Ζαφειράτος

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛ. (Άγγελος Εμμανουηλίδης): Μπάτσας, Κουτσουβέλης, Γαληνάκης, Κολιός, Ελεζάι (26' λ. τρ. Θεοδωρίδης), Μέτσο, Μανίκας, Δαραμούκας (77' Σκεντεράι), Δέτσης (65' Κουλιούρης), Ένσι, Κωνσταντινίδης (65' Νικολαΐδης).