Έκανε... πάρτι με Κυριαζή o Άρης Βύρωνα

Διέλυσε με 5-1 την Ιεράπολη...

από Πάμε Μπάλα
στις 26/04/2015

Μέσα σε ένα δεκάλεπτο διέλυσε το προβάδισμα της Ιεράπολης ο Άρης Βύρωνα και έφτασε στην επιβλητική νίκη με 5-1. Πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Κυριαζής, που σημείωσε χατ τρικ από το 34' μέχρι να ολοκληρωθεί το α' ημίχρονο! Οι γηπεδούχοι έκαναν το... λάθος να προηγηθούν στο 10' με τον Κιρκιλή και εν συνεχεία ακολούθησε ο καταιγισμός από γκολ του Άρη. Χατ-τρικ πέτυχε ο Κυριαζής (34', 36', 45'), το 1-4 έκανε ο Νικολαΐδης στο 46', ενώ το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο Δαρδαμάνης (52') που διαμόρφωσε το τελικό 1-5.

Διαιτητές: Καπίρης, Μουρουνάκης-Πλεξίδα

ΙΕΡΑΠΟΛΗ: Ραπτόπουλος, Κοτσαϊλίδης (57' Τριανταφύλλου), Καραγεώργος (68' Αλεξόπουλος), Αθανασιάδης, Κανταρτζής, Χαλούλος, Γκιωνάκης, Πατσιαμάνης, Ραματιάς, Χαλβαντζής, Κιρκιλής

ΑΡΗΣ: Βιτζηλαίος, Δαρδαμάνης, Καλύβας, Κυριαζής, Γκουζέλος, Παναγόπουλος, Παγάνης, Νταλές (65' Χαρατσάρης), Νικολαϊδης, Αγόρας, Ντάκα.

Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 26 Απριλίου 2015 15:38