Έκανε το έξι στα έξι ο Θρίαμβος Παρθενίου

από Πάμε Μπάλα
στις 14/11/2015

Ο Θρίαμβος Παρθενίου πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη το απόγευμα του Σαββάτου απέναντι στους Νέους Οδυσσέα Κορδελιού με 2-1. Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλοί και δυσκόλεψαν τους πρωτοπόρους του Θρίαμβου. Το σκορ άνοιξε ο Γρηγοριάδης για τους γηπεδούχους στο 20ο λεπτό, με το 1-0 να παραμένει έτσι μέχρι και το τέλος του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη, ο Θρίαμβος κατάφερε να ισοφαρίσει στο 63ο λεπτό με τον Μαρκούλη και μετά από επίμονες προσπάθειες, στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Θρίαμβος πήρε την νίκη με γκολ του Χαριζάνη.

Με αυτή την νίκη το Παρθένι έκανε το έξι στα έξι και συνεχίζει ακάθεκτο για την πρωτιά στον όμιλο.

Δοκάρι: Σερεμετίδης (35').

Σκόρερ: Γρηγοριάδης (20'), Μαρκούλης (63'), Χαριζάνης Π. (90+).

Διαιτησία: Μαδίτσης.

ΚΟΡΔΕΛΙΟ: Κόττας, Κούρι, Τσαουσίδης, Μακεδονίτης (71' Ανδρωνάς, 85' λ.τ Γεωργίου),  Ελευθερίου, Βαρβαριώτης, Τσαμπλίδης, Κουκούλης, Κωστικίδης, Μαρμάκης, Γρηγοριάδης (63' Πόππης).

ΘΡΙΑΜΒΟΣ: Παρασίδης, Χατζηδαμιανός, Σερεμετίδης, Μπακατσής (66' Μιόγλου), Κούρας, Χώρης, Δούνας, Χαριζάνης Π. , Μαρκούλης, Μαυρίδης (86' λ.τ Τσάγγαρης), Ουτσικούνης (46' Κυριακίδης).