Παραμένει στις πρώτες θέσεις ο Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής

από Πάμε Μπάλα
στις 16/11/2015

Ο Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής, χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης απέναντι στον Μαντουλίδη με 6-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ από το πρώτο λεπτό του αγώνα με τον Μοσχίδη, ενώ ακολούθησαν δυο όμορφα γκολ του Τσούνγκα στο 5ο και στο 20ο λεπτό.

Ο Μαντουλίδης μείωσε στο σκορ με τον Σακελλαρίδη, όμως στο δεύτερο μέρος του αγώνα, οι Τσούνγκας και Καραγιάννης βρέθηκαν σε εξαιρετική ημέρα σκοράροντας ακόμη τρεις φορές διαμορφώνοντας το τελικό 6-1 υπέρ των γηπεδούχων.

Σκόρερ: Μοσχίδης (1'), Τσούγνκας (5',20',55'), Σακελλαρίδης (31'), Καραγιάννης (51',60').

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Καρπούζης, Βουλγαρούδης, Τσούνγκας, Κώνστας, Τζαβέλλας, Συμεωνίδης, Αλεξόγλου, Καραγιάννης (63' Μπεζλής), Καμαδής (46' Ματσίκας), Μοσχίδης (46' Χατζηιωάννου), Ζιώγας.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ: Παπαδόπουλος, Λιάτσος (61' Αθανασιάδης), Κισκορίδης, Φιλιππίδης, Μισιρλής (58' Βελεντζάς), Καργιάννης, Αθανασιάδης, Σακελλαρίδης, Δημόπουλος, Δαναηλίδης, Νότιας.