Λύτρωση στο τέλος για Σταυραετό Ευξεινούπολης

από Πάμε Μπάλα
στις 14/02/2016

Με το διπλό κατάφερε να ξεφύγει η ομάδα του Σταυραετού Ευξεινούπολης από την έδρα του Πήγασου καθώς κατάφερε να επικρατήσει με 2-1. Αρχικά το σκορ άνοιξε από νωρίς ο Τεκίδης στο 3ο κιόλας λεπτό της αναμέτρησης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ενώ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημίωρου ο Ντερμουρτζίδης έφερε και πάλι το ματς στα ίσα. Τη λύτρωση για τους φιλοξενούμενους έδωσε ξανά ο Ντεμουρτζίδης στις καθυστερήσεις του αγώνα, δίνοντας με αυτόν τον τρόπο τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Σκόρερ: Τεκίδης (3' πεν.), Ντεμουρτζίδης (40', 90').

ΠΗΓΑΣΟΣ: Σαρηγιαννίδης, Νάνος, Κόκκωτας, Τριανταφύλλου, Πανίδης, Μαύρος, Τεκίδης, Φούσκας, Γκάζης, Πετρετζίκης, Καρβέλας.

ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ: Μπαλαμπάνογλου, Καραγκιοζίδης (46' Χατζηστεφάνου), Γραμματικούδης (70' Ευαγγελόπουλος), Τσιτλακίδης, Πολιτίδης, Γαλάνης, Μπόκα (46' Ξανθόπουλος), Δανός, Ντεμουρτζίδης, Ηλιάδης, Τοπτσινάβα.