Εύκολο απόγευμα για τον Κανάρη

από Πάμε Μπάλα
στις 14/02/2016

Με το διπλό κατάφερε να φύγει η ομάδα του Κανάρη από την έδρα του Αγ. Ιωάννη, επικρατώντας με 3-1. Αρχικά οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Ζαφειρίδη στο 10ο κιόλας λεπτό της αναμέτρησης με τους φιλοξενούμενους όμως να αντιδρούν και να φέρνουν ξανά το ματς στα ίσα στο 30' με το τέρμα του Παπαγιαννάκη. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά με αποτέλεσμα ο Τζήμας να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα στο 60' ενώ τη νίκη σφράγισε ο Λιακόπουλος στο 85'.

Δοκάρι: Παπαγιαννάκης (80').

Σκόρερ: Ζαφειρίδης(10'), Παπαγιαννάκης (30'), Τζήμας (60'), Λιακόπουλος (85').

ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΣ: Ψαριάς, Γαβριηλίδης, Μάϊνας, Κουτσομήτρος, Χριστόπουλος Δ. , Μπλέτσος, Χατζηιγνατιάδης, Σελένιτσα, Δεληστερίδης (74' Κουκουλεκίδης), Χριστόπουλος Β. , Ζαφειρίδης.

ΚΑΝΑΡΗΣ: Ιωαννίδης Χ., Κουμπούρας (78' λ.τ Παγουνόπουλος), Ιωαννίδης Π. , Δαρδαμανέλης, Οκαλίδης, Τόλης (70' λ.τ Λιακόπουλος), Τζήμας, Βούρης, Παπαγιαννάκης, Τσαμαλίκος (60' Παπαγιάννης), Τζανής.