Πήρε δύσκολη νίκη ο Σταυραετός Ευξεινούπολης

από Πάμε Μπάλα
στις 06/03/2016

ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ 4

ΠΥΡΣΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 3

Ο Σταυραετός Ευξεινούπολης κατάφερε να επικρατήσει με 4-3 του Πυρσού Θεσσαλονίκης παίρνοντας έτσι τους τρεις σημαντικούς βαθμούς για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Αρχικά, το σκορ άνοιξε ο Πάνο στο 10' για τους φιλοξενούμενους ενώ ο Χατζηστεφάνου έφερε και πάλι το ματς στα ίσα στο 31'. Λίγα λεπτά αργότερα ο Ντερμουτζίδης έβαλε για πρώτη φορά την ομάδα του μπροστά στο σκορ ενώ στο 40' ο Ηλιάδης ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ. Στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μάτκας ήταν αυτός που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γρηγοριάδη ενώ στο 70' ο Ηλιάδης νίκησε ξανά τον Χριστόπουλο. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 83' ο Μάτκας.

Δοκάρι: Ηλιάδης (5'), Ντεμουρτζίδης (56').

Σκόρερ: Πάνο (10'), Χατζηστεφάνου (31'), Ντεμουρτζίδης (35'), Ηλιάδης (40', 70'), Μάτκας (50', 83').

Διαιτησία: Τοπάλης (Τσακιρόπουλος - Σταυρόπουλος).

ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ: Γρηγοριάδης, Φιντάνης, Τσόχας, Χατζηστεφάνου (75' Δάνος), Πολυτίδης, Ευαγγελόπουλος (60' Μπατέλας), Τοπτσινάβα, Ξανθόπουλος (50' Χαχαμίδης), Ντεμουρτζίδης, Ηλιάδης, Τσιτλακίδης.

ΠΥΡΣΟΣ: Χριστόπουλος Α. , Στυλιανού, Χριστόπουλος Δ. , Κουμανδάρης, Παπαδόπουλος (46' Μολτσανίδης), Σίμος, Μαυρίδης, Πάνο, Στόγιος, Μάτκας, Κοτσάνης.