Νέα σπουδαία νίκη για τον ΑΣ Μενεμένης στην Φιλαδέλφεια

από Πάμε Μπάλα
στις 23/03/2016

Η Μενεμένη κατάφερε να ξεφύγει με το διπλό καθώς επικράτησε με 4-2 του Ατρομήτου Φιλαδέλφειας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπογιατζή στο 10' ενώ στο 25' ο Σταματιάδης έφερε και πάλι το ματς στα ίσα. Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 37' ο Μανδαλιανός κατάφερε να νικήσει τον Μαυρίδη στέλνοντας με αυτόν τον τρόπο τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 54' ο Μπουρλουκάκης έκανε το 1-3 για τους φιλοξενούμενους ενώ στο 70' ο Παρασκευόπουλος μείωσε για τους γηπεδούχους. Το τελικό 2-4 διαμορφώθηκε από τον Τσέχου λίγα λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Σκόρερ: Μπογιατζής (10'), Σταματιάδης (25'), Μανδαλιανός (37'), Μπουρλουκάκης (54'), Παρασκευόπουλος Π. (70'), Τσέχου (87').

Διαιτησία: Μπάτζιος (Δεμερτζής - Ξενιτόπουλος).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μαυρίδης, Αμανατίδης Ρ. , Μαρμαρίδης Τ. , Ασβεστάς, Σκέμπης (50' Σεμερτζίδης), Παρασκευόπουλος Π. , Παρασκευόπουλος Γ. , Μαυρίδης Λ. (70' Γκίφι), Αμανατίδης Χ. , Σταματιάδης (80' Βλαχάβας, Γλακάκης.

ΜΕΝΕΜΕΝΗ: Δημόπουλος (46' λ.τ Λαβασάς), Πεϊμανίδης, Σαρτίνας, Σερέκας, Στεφανίδης, Καφές Α. , Μπογιατζής Α. , Καφές Θ. , Μανδαλιανός (77' λ.τ Τσικλιαούρης), Τσέχου, Αγαπίδης (10' λ.τ Μπουρλουκάκης).

Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 23 Μαρτίου 2016 20:34