Ισόπαλοι (2-2) Λύκοι και Ακάδ. Πoδ. Γ. Κούδας

από Πάμε Μπάλα
στις 03/04/2016

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι όπου είχαμε τέσσερα γκολ και παρά πολλές ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες, οι Λύκοι Δήμου Παύλου Μελά αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 με την Ακαδημία Ποδ. Γ. Κούδας. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες για γκολ και κατάφεραν να κλείσουν το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 2-0.

Στην επανάληψη οι Λύκοι βγήκαν δυνατά, πίεσαν τους φιλοξενούμενους, έκαναν κάποιες κλασσικές ευκαιρίες, οι οποίες οδήγησαν στο 2-1 στο 66ο λεπτό για να έρθει η λύτρωση για τους γηπεδούχους στο 87ο λεπτό με σκόρερ τον Καμπούρη ο οποίος έκανε το τελικό 2-2.

Διαιτησία: Παρούτογλου (Αλμπανίδου – Σταυρόπουλος)

Σκόρερ : Βραμπάκης (3’), Γκασιμπαγιαζίδης (27’), Γάκης (66’), Καμπούρης (87’)

Λύκοι Δήμου Παύλου Μελά (Σ. Χουνουζίδης): Κάμπας, Ασατριάν, Αγγέλου (60’ Χατζήπαπας), Ζερβίδης (52’ Μαύρος), Δέλλιος (94’ Τέλιος), Γάκης, Μπίκος, Πόζογλου Γ.Φ., Καμπούρης Κ., Γκότσης, Πόζογλου Γ.Δ.

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Γιώργου Κούδα (Α. Δοσιμιτζόγλου): Μαρκίδης, Καμπούρης Π., Νταούτης, Γενετίδης, Γκασιμπαγιαζίδης, Καραγιαννίδης, Κεχαγιάς (84’ Καραγιάννης), Γκουρδουμίσας, Πεπετζίκης (79’ Καμπούρης Χ.), Βραμπάκης, Καπίας

Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 03 Απριλίου 2016 18:04