Πήρε τη νίκη στο τέλος ο Αστέρας Ανάληψης

από Πάμε Μπάλα
στις 10/04/2016

Τη νίκη με 3-2 πανηγύρισε ο Αστέρας Ανάληψης αυτή τη φορά κόντρα στον ΜΑΣ Στίβου.

Βέβαια, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Γκιάτα στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ ο Καπίας στο 18' έφερε και πάλι το ματς στα ίσα. Στην επανάληψη ο Γενίκομσου έβαλε για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ την ομάδα του με τον Μπλόσμπι Ε. όμως στο 54' να κάνει το 2-2. Τελικά τη λύτρωση για τους γηπεδούχους έδωσε ο Σκάρας περίπου δέκα λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Αποβολή: Αδαμίδης (58'), Τσακμάνης (58').

Δοκάρι: Ράπτης (3').

Σκόρερ: Γκιάτα (12'), Καπίας (18'), Γενίκομσου (48'), Μπλόσμπι Ε. (54'), Σκάρας (82').

Διαιτησία: Κατσικογιάννης (Γιουνάν - Νικολόπουλος).

ΑΣΤΕΡΑΣ: Κεπίδης, Τουρλούμης, Δολμάς, Καπίας, Καφανταρίδης, Μπέζαρης, Ράπτης (77' Σταμπουλής), Αγγελίδης (69' Τρικαλιώτης), Αδαμίδης, Γενίκομσου, Σκάρας (90' Νταούλιας).

ΣΤΙΒΟΣ: Μπλόσμι, Κεμπαρίδης, Τσακμάνης, Ορφανίδης, Κατρατζάογλου, Αϊβάζογλου, Παπαδόπουλος, Κυμάτης, Μπλόσμπι Έ. , Σαμαράς (87' Αξιώτης), Γκιάτα.