×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Με... σβηστές μηχανές προκρίθηκε ο Άρης Καβαλαρίου

στις 04/09/2016

Ο Άρης Καβαλαρίου, πραγματοποιώντας εκπληκτική εμφάνιση, πήρε την πρόκριση απέναντι στον Εθνικό Λαγυνών στην αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε το πρωί της Κυριακής με τελικό σκορ 5-0.

Το συγκρότημα του κ. Γουνιώτη ήταν ανώτερο στο παιχνίδι και με δράστες τον Δανδανά στο 19ο λεπτό, τον Μακρίδη (Δύο γκολ, 28ο και 86ο λεπτό), τον Καφετζή στο 53ο λεπτό και τον Ζαχαριάδη στο 60ο λεπτό, πήρε την νίκη - πρόκριση.

Στο 45ο λεπτό, ο Ζιρίδης εκτέλεσε πέναλτι, το οποίο απέκρουσε ο Τζημόπουλος, κρατώντας το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Σκόρερ: Δανδανάς (19’), Μακρίδης (28’, 86’), Καφετζής (53’), Ζαχαριάδης (60’).

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης Γ. (Λιαρής – Τοροσιάδης).

ΕΘΝΙΚΟΣ: Τζημόπουλος, Ακριτίδης, Κερμενιώτης Α. (72’ Κερμενιώτης Δ.) ,Κασιανός, Σαγκόλι, Μπακρατσάς, Ισαχουλουάν, Πετρίδης Δ. (30’ Λάρτι), Χατζηβασιλειάδης, Κυριακού, Μπίκας.

ΑΡΗΣ: Βαρούτης, Φυντανίδης, Ζαχαριάδης (72’ Μακρής Φ.), Στρατόπουλος, Στόϊκος, Σπυρινούδης, Ζιρίδης, Παπαδόπουλος, Δανδανάς (65’ Λυμπαδές), Καφετζής (65’ Καρυοφυλλίδης), Μακρίδης.