×

Με γκολ στο... τέλος πήρε τον βαθμό η Σάντος

στις 18/09/2016

Με γκολ του Κιλιντάρη στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης, η Σάντος κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στο Σχολάρι αντιμετωπίζοντας τον τοπικό Απόλλων με σκορ 1-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στον αγώνα με τον Μπεζδεμιώτη στο 8ο λεπτό, το σκορ το οποίο κρατούσε μέχρι και το τέλος. Η Σάντος προσπαθούσε να σκοράρει, δημιούργησε αρκετές φάσεις χωρίς όμως να επιτυγχάνει κάποιο γκολ μέχρι εκείνο του Κιλιντάρη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Αποβολή: Λέλεκας (70’)

Σκόρερ: Μπεζδεμιώτης (8’), Κιλιντάρης (90’)

Διαιτησία: Παρασκευάς (Παπανώτας – Τσιώνης)

ΑΠΟΛΛΩΝ: Καρακώστας, Καραολάνης, Αγγελάκης (52’ Σκανδήλας), Σαρασίδης, Μπεζδεμιώτης (17’ λ.τ Γκέντζος), Μαρμαρίδης, Λέλεκας, Ιγνατιάδης, Μπαξεβάνης, Τσακίρης, Κόκκι (80’ Σκαρλής)

ΣΑΝΤΟΣ: Φλιάτης, Ιωσηφίδης, Χατσιόπουλος, Σφέτκος, Φουτσιτζής, Κιλιντάρης, Μαρτσιούλης (65’ Τσαλουχίδης), Καρυδόπουλος (40’ Μπουζούκας), Κιουρτσίδης, Βασιλειάδης, Σακελλαρίδης (46’ Αγγελούδης)