×

Με "τεσσάρα" συνέχισε τις υποχρεώσεις του ο Κεραυνός Κολχικού

στις 24/09/2016

Ο Κεραυνός Κολχικού πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, επικρατώντας εκτός έδρας της ΑΕ Αγίου Γεωργίου με 4-2.

Το συγκρότημα του Κεραυνού προηγήθηκε με τον Μαλαμίδη στο 21ο λεπτό, ο Σολωμονίδης έκανε δύο τα τέρματα του Κεραυνού στο 26ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και το 2-0 παρέμεινε μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Μυλωνάς μείωσε για τους γηπεδούχους στο 65ο λεπτό σε 2-1, με το Κολχικό να πετυχαίνει τρίτο γκολ με τον Γκούνιο στο 79ο λεπτό. Καραγιαννίδης και Μεσκούρτι με ένα γκολ ο καθένας, διαμόρφωσαν το τελικό 4-2 υπέρ του Κεραυνού Κολχικού.

ΑΕ Αγ.Γεωργίου - Κεραυνός Κολχικού 2-4

Σκόρερ: Μαλαμίδης (21’), Σολωμονίδης (26’ πεν.), Μυλωνάς (65’), Γκούνιος (79’), Καραγιαννίδης (87’), Μεσκούρτι (89’)

Διαιτησία: Μπάτζιος (Τσιότσιος – Ασλάνης)

ΑΕ: Νίκας, Αγκοτάκης, Παρίσης, Στουγιαννίδης, Μυλωνάς, Κοσμάς Φ. , Κυπαρίσσης, Κοσμάς Ν. , Βαφειάδης, Καραγιαννούδης, Μαστροπάντζος

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Κεπίδης, Μπουλουκάς, Ευθυμιάδης, Σαλτίρης, Τσερνώφ (60’ Κόντρα), Σαββίδης, Μαλαμίδης (75’ Μεσκούρτι), Γκούνιος, Ιορδανόπουλος, Πεταλωτής (78’ Γκόσιος), Σολωμονίδης