×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

"Απόδραση" με την νίκη για την ΑΕ Αγίου Γεωργίου από τον Άγιο Βασίλειο

στις 02/10/2016

Η ΑΕ Αγίου Γεωργίου πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης επικρατώντας εκτός έδρας του Μακεδονικού Αγίου Βασιλείου με 3-0.

Η ομάδα του κ. Χάβου προηγήθηκε στον αγώνα στο 62ο λεπτό με τον Μαστροπάντζο, με τον Κοσμά να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας στο 66ο λεπτό. Το τελικό 3-0 για τους φιλοξενούμενους διαμορφώθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μυλωνά στο 89ο λεπτό.

Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου - ΑΕ Αγ.Γεωργίου 0-3

Δοκάρι: Σαουλίδης (25’)

Σκόρερ: Μαστροπάντζος (62’), Κοσμάς Π. (66’), Μυλωνάς (89’ πεν.)

Διαιτησία: Βέρρος (Παπαδοπούλου – Μεταξιώτης)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Κιτσός): Διαμαντής, Βορνίτης (68’ Κατρατζάογλου), Μεταξάς, Καραχάλιος, Ανδρεανίδης, Καραθεοδώρου, Μωυσίδης Ν. , Γαβριηλίδης, Φραγγούδης, Σαμουρέλης, Νικολαϊδης (67’ Χαϊντούτης)

ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Χάβος): Νίκα, Αγγοτάκης, Ανδρεάδης (46’ Στουγιαννίδης), Ανατολίδης Σ. , Μυλωνάς, Κοσμάς Π. , Κυπαρίσσης (71’ Πέτρου), Κοσμάς Ν. , Μαστροπάτζος, Καραγιαννούδης, Σαουλίδης (52’ Χαρίσης)