×

Πρώτη νίκη (2-0) στο πρωτάθλημα για την Αναγέννηση Αγίου Ιωάννη επί των Ελπίδων Φοίνικα

στις 09/10/2016

Η Αναγέννηση Αγίου Ιωάννη πήρε μια πολύ σπουδαία νίκη, την πρώτη της για φέτος, το απόγευμα της Κυριακής, επικρατώντας των Ελπίδων Φοίνικα με 2-0.

Το συγκρότημα του Λάμπρου Παυλίδη άνοιξε το σκορ στο 65ο λεπτό με τον Ζερβόπουλο, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο Σεπετσίδη διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Από το 70ο λεπτό, οι γηπεδούχοι αγωνιζόντουσαν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του τερματοφύλακα.

Ελπίδες Φοίνικα 2011 - Αναγέννηση Αγ. Ιωάννη 0-2

Δοκάρι: Τσορπατζίδης, Σεπετσίδης

Σκόρερ: Ζερβόπουλος (65’), Σεπετσίδης (85’)

Διαιτησία: Σμούκλης (Αγρίμης – Κατσαντούρας)