×

"Ντέρμπι" με τα όλα του, νικητής ο Άρης Καβαλαρίου στον Σταυρό

στις 22/10/2016

Ο Άρης Καβαλαρίου πήρε το ντέρμπι του τετάρτου ομίλου της Α’ κατηγορίας, επικρατώντας εκτός έδρας του ΠΑΟΚ Σταυρού με 2-0.

Το σκορ άνοιξε ο Δανδανάς στο 18ο λεπτό, με το Καβαλάρι να κάνει δύο τα τέρματά του με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καφετζή στο 65ο λεπτό.

Οι δυο ομάδες πρόσφεραν θέαμα, φάσεις, με τον Άρη να παίρνει τελικά τους τρεις βαθμούς της νίκης, έπειτα από μεγάλη μάχη στον αγωνιστικό χώρο.

ΠΑΟΚ Σταυρού - Αρης Καβαλαρίου 0-2

Δοκάρι: Κανέλης (90’)

Αποβολή: Στόικος (43’)

Σκόρερ: Δανδανάς (18’), Καφετζής (65’ πεν.)

Διαιτησία: Τεβεκέλης (Παπαδόπουλος Η. – Αϊναλής)

ΠΑΟΚ: Χατζηλάρι, Νουράκης (56’ Ταξιάρχου), Χατζηλάρι, Πλουμούδης, Σαλέπης (67’ Στιβαστάρης), Τσίτσος, Μπουλάρι, Μπελές (68’ Καρακίτσος), Κανέλης, Παπαθανασίου, Πασαλής

ΑΡΗΣ: Βαρούτης, Φυντανίδης (62’ Λυμπαδές), Ζαχαριάδης, Κοσμούδης, Στόικος, Σπυρινούδης, Ζιρίδης, Παπαδόπουλος, Δανδανάς, Καφετζής (82’ Χατζηγεωργίου), Μακρίδης (77’ Μπαρούτας)