×

Σημαντική νίκη (3-1) για τον ΜΑΣ Αγχιάλου επί των Μαλγάρων

στις 22/10/2016

Ο ΜΑΣ Αγχιάλου κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης, επικρατώντας του Εθνικού Μαλγάρων με 3-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Σαράντη στο 50ο λεπτό, ενώ ο Γιαννιώτης έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του στο 55ο λεπτό.

Τα Μάλγαρα κατάφεραν να μειώσουν το σκορ σε 2-1, έδωσαν μεγάλη μάχη για να ισοφαρίσουν, όμως οι γηπεδούχοι με τον Παπαγεωργίου «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη στο 85ο λεπτό και έτσι η Αγχίαλος με το τελικό 3-1, πήρε μια σημαντική νίκη.

ΜΑΣ Αγχιάλου - Εθνικός Μαλγάρων 3-1

Σκόρερ Αγχιάλου: Σαράντης Δ. (50’), Γιαννιώτης (55’), Παπαγεωργίου (85’)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης (Στάγκος – Στεφανίδης)

ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Μπαξεβάνης, Σαράντης Α. , Μπαρμπούτας, Μίογλου, Τικόζογλου, Ιωάννου, Αϊβάζογλου (75’ Παπαγεωργίου), Αρβανιτίδης, Γιαννιώτης (60’ Ντελιλάι), Σαράντης Δ. (89’ Πέτρας). Τοπουζίδης

ΜΑΛΓΑΡΑ: Πρίντζιος, Ακριβόπουλος, Τσίβου, Γιαλατζής, Τσιαούσης, Θεοδοσίου, Τόπι Α. , Βεργίδης, Αλμπάνης, Τόπι Μ. , Καλέσης