×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 568

Ξέφυγε με το διπλό η Προοδευτική από την έδρα της ΑΕ Ελπίδας Τούμπας

στις 23/10/2016

Η ομάδα της Προοδευτικής κατάφερε να ξεφύγει με το διπλό από την έδρα της Ελπίδας Τούμπας καθώς επικράτησε με το σκορ 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι έψαχναν από νωρίς το γκολ που θα τους έβαζε μπροστά στο σκορ με αποτέλεσμα στο όγδοο λεπτό της αναμέτρησης ο Μιχαλιός να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Αυτό δεν καθησύχασε τους ποδοσφαιριστές της Προοδευτικής με αποτέλεσμα λίγα λεπτά αργότερα να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με τον Παπαδόπουλο.

Το μόνο που κατάφεραν να σημειώσουν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν με τον Αντάρ Μαυρίδη Δ. στο 60' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

AE Eλπίδα Τούμπας - Προοδευτική 1-2

Σκόρερ: Αντάρ Μαυρίδης Δ. (60' π.) - Μιχαλιός (08'), Παπαδόπουλος Τ. (15')

Διαιτησία: Παπαδόπουλος (Νταλούκας - Ζαρμακούπης)

ΑΕ ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥΜΠΑΣ: Μακρίδης, Τόζιος, Μάτας (54' Χόχας), Χατζηαχεμίδης, Πέπινας, Χλιάπας (73' Ζακίδης), Σιδηρόπουλος, Γαλίδης (66' Παγονούδης), Κανατάς, Αντάρ-Μαυρίδης Δ., Αντάρ-Μαυρίδης Ν.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Παπαθανασίου, Παπαχρήτος, Χρήστου, Παπαδόπουλος Σ., Χολογκούνης, Γκολέμης, Τσιόλης, Μιχαλιός (70' Τσολάκης), Ευτυχίδης (86' Θωμαδάκης), Παπαδόπουλος Τ., Καμποσούλης

Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα, 24 Οκτωβρίου 2016 00:25