×

Ακρίτες Συκεών για... φίλημα - Επικράτησαν με 4-1 της Νίκης Ευκαρπίας

στις 30/10/2016

Οι Ακρίτες Συκεών με εκπληκτική εμφάνιση, πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης, επικρατώντας της Νίκης Ευκαρπίας με 4-1!

Το σκορ άνοιξε ο Νίκος Βασαϊτης στο 2ο λεπτό του αγώνα, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 22ο λεπτό.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 48ο λεπτό, ο 16χρονος Χατζηβασιλειάδης έκανε το 2-1 για τους Ακρίτες, ενώ οι Χριστοδουλίδης με πέναλτι και Πανόπουλος με όμορφη ενέργεια (80ο και 84ο λεπτό), διαμόρφωσαν το τελικό 4-1 υπέρ των Ακριτών.

Νίκη Ευκαρπίας - Ακρίτες Συκεών 1-4

Σκόρερ: Βασαϊτης (2’), Τομπουλίδης (22’ πεν.), Χατζηβασιλειάδης (48’), Χριστοδουλίδης (80’ πεν.) , Πανόπουλος (84’)

Διαιτησία: Γκορτσίλας (Αϊναλής – Μερκενίδης)

ΝΙΚΗ: Φραγούδης, Σαββάτης, Μίλκογλου, Σαββόπουλος, Τομπουλίδης, Καραμπατάκης, Πασπαλάς, Δημητριάδης, Μαυρόπουλος, Πλάκι, Σαλπιγγίδης

Στον πάγκο της Νίκης ήταν: Δασκαλόπουλος, Στίκος, Τούμπογλου, Μαλέσιος, Καμαριώτης, Φαρμάκης, Αθήτσος

ΑΚΡΙΤΕΣ: Τσιαμπέρας, Νικολαϊδης, Κοκκινίδης, Ευλογημένος, Χριστοδουλίδης, Βασαϊτης, Μυλωνάς, Χατζηβασιλειάδης, Παπαδόπουλος, Οκριασβίλι, Πανόπουλος

Στον πάγκο των Ακριτών ήταν: Θεοδωρίδης, Ζαβρετέας, Βασβάνης, Τιτονίδης, Πετρίδης, Αθανασιάδης, Αθανασίου

Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 30 Οκτωβρίου 2016 14:44