×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Έφυγε με το... διπλό από το Παρθένι η ΑΕ Αμπελοκήπων

στις 12/11/2016

Η AE Aμπελοκήπων πήρε μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη, επικρατώντας του Θρίαμβου Παρθενίου με το εκπληκτικό 3-1, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση.

Οι δυο ομάδες παρουσίασαν πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο και έπαιξαν με πάθος για την νίκη. Στο 6ο λεπτό, ο Μαρκούλης άνοιξε το σκορ για τον Θρίαμβο, με το 1-0 να παραμένει έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 47ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Καλπαζίδη, ενώ στο 63ο λεπτό ανέτρεψαν το σκορ με το γκολ του Μότσανου. Στο 87ο λεπτό ο Καραγκιοζίδης διαμόρφωσε το τελικό 3-1 υπέρ της ΑΕ Αμπελοκήπων.

Θρίαμβος Παρθενίου - ΑΕ Αμπελοκήπων 1-3

Σκόρερ: Μαρκουλής (6’), Καλπαζίδης (47’), Μότσανος (63’), Καραγκιοζίδης (87’)

Διαιτησία: Στραντζαλίδης (Τασόπουλος – Μποζατζίδης)

ΘΡΙΑΜΒΟΣ: Δούνας, Αδαμίδης, Δούνας Β. , Χαριζάνης, Μπενάς, Χώρης, Πάνος, Κουτσοδόντης, Μαρκουλής, Μαυρίδης, Χαριζάνης

Αλλαγές Θρίαμβου: Αδαμόπουλος, Ταχίρι, Λαζαρίδης, Δούνας Ν. , Χατζαριάν, Χατζηδαμιανός, Προκόπης

ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ: Σαρηγιαννίδης, Παζάρογλου, Σιμιγδαλάς, Σταυρής, Δενεσίδης, Λύτας, Καλπαζίδης, Χιμιτίδης, Καραγκιοζίδης, Ντούτζιαρης, Κουρουζελίδης

Αλλαγές ΑΕΑ: Γκίτσιος, Μηναρετζόγλου, Μητσόρογλου, Ιορδανίδης, Μότσανος, Λαζαρίδης

Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2016 20:03