×

Ισόπαλοι με 2-2 αναδείχθηκαν Νίκη Ευκαρπίας & Χελιδόνια

στις 13/11/2016

Ισόπαλοι με 2-2 αναδείχθηκαν το πρωί της Κυριακής στο ντέρμπι του ομίλου η Νίκη Ευκαρπίας με τα Χελιδόνια.

Το σκορ άνοιξε ο Τράικος στο 10ο λεπτό, ενώ τέσσερα λεπτά μετά, ο Τουμπόγλου ισοφάρισε για την Νίκη Ευκαρπίας. Στο 18ο λεπτό, τα Χελιδόνια πήραν εκ νέου το προβάδισμα με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ξενοφώντος, όμως ένα λεπτό πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Σαλπιγγίδη.

Οι δυο ομάδες προσπάθησαν στο δεύτερο μέρος να σκοράρουν, όμως το 2-2 παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Νίκη Ευκαρπίας - Χελιδόνια 2-2

Σκόρερ: Τράικος (10’), Τουμπόγλου (14’), Ξενοφώντος (18’ πεν.), Σαλπιγγίδης (44’)

Διαιτησία: Μακρόπουλος (Παπαναστασίου – Τσιώνης)

ΝΙΚΗ: Μαλέσιος, Σαββάτης, Παπαχρυσάνθου, Τούμπογλου, Μίλκογλου, Μαυρόπουλος, Πασπαλάς, Δημητριάδης, Σαλπιγγίδης, Πλάκου, Γιουμίδης

Αλλαγές Νίκης: Καμαριώτης, Αθίτσος, Φαρμάκης, Φραγγούδης, Δασκαλόπουλος, Τούμπογλου, Στίκος

ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ: Πετράκης, Αγγελίδης, Κριτσιάνης, Δάρτζαλης, Ράντζα, Πιπιλίκας, Ματθαιόπουλος Μ. , Μουμτζής, Τράικος, Ξενοφώντος, Ματθαιόπουλος Π.

Αλλαγές Χελιδόνια: Καραγκούνης, Ζαφειριάδης, Ντρίζα, Καίπης, Καραμπίνας, Μπίκιας, Γιονανίδης