×

Μεγάλη νίκη με... ανατροπή για την Ηλιούπολη

στις 13/11/2016

Ο Γυμναστικός Σύλλογος της Ηλιούπολης πήρε εντός έδρας νίκη με ανατροπή του σκορ το πρωί της Κυριακής, επικρατώντας της Ομόνοιας Σταυρούπολης με 4-2.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γιαννουκίδη στο 14ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τα δύο γκολ του Θεοσοδίου.

Στο 74ο λεπτό, οι γηπεδούχοι ευστόχησαν σε πέναλτι με τον Τσεβρεντζή κάνοντας το 3-1, με την Ομόνοια να μειώνει σε 3-2 στο 85ο λεπτό με τον Κουιμτζίδη.

Το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε από τον Μαραντίδη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΓΣ Ηλιούπολης - Ομόνοια Σταυρούπολης 4-2

Σκόρερ: Γιαννουκίδης (14’), Θεοδοσίου (27’, 43’), Τσεβρεντζής (74’ πεν.), Κουιμτζίδης (85’), Μαραντίδης (90’)

Διαιτησία: Παπαγγελής (Ασλάνης – Μπόντος)

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Δημητράκης, Τάτσιος, Μακραντώνης, Νικολίτσης, Τσομπανοχρήστος (, Γκουβάρας, Τσεβρεντζής, Ξούρας Δ. , Μαραντίδης, Αλμπανίδης, Θεοδοσίου

Αλλαγές Ηλιούπολης: Μπεγκλής, Κυριακίδης, Νικούδης, Μπουρλιάνγκος, Δρακόπουλος, Παπαδημητρίου, Ξούρας Α.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Χατζάρας, Παρασκευόπουλος, Τσακλίδης, Σιδηράκης, Μαβίδης, Λέτσιος, Βανδήρας, Ανδρεάδης, Γιαννουκίδης, Κουιμτζίδης, Μαυρίδης

Αλλαγές Ομόνοιας: Ψάρρας, Δούλης, Σαρηπανίδης, Βαργιεμέζης, Ιωαννίδης, Παπαδόπουλος Χ. , Παπαδόπουλος Κ.