×

Εκτός έδρας νίκη για το Ασβεστοχώρι - Επεισόδια στον Ξηροπόταμο

στις 13/11/2016

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι, η Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, επικρατώντας εκτός έδρας του Άρη Ξηροποτάμου με 3-0.

Στο 32ο λεπτό, ο Μάλτος έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 76ο λεπτό ο Κοπαλίδης έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 79ο λεπτό, ήρθαν τα πάνω κάτω. Σε μία διεκδίκηση της μπάλας, οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων μαλώσανε, έγινε σύρραξη με τους ψυχραιμότερους να προσπαθούν να ηρεμήσουν την κατάσταση.

Για λίγα λεπτά, σχεδόν δέκα, ο αγώνας είχε σταματήσει, μέχρι να δώσει από μία κόκκινη κάρτα σε κάθε ομάδα ο διαιτητής της συνάντησης.

Ο αγώνας ολοκλήρώθηκε τελικώς με 3-0 υπέρ του Ασβεστοχωρίου, χάρις στο τέρμα του Μάλτου στο 82ο λεπτό.

Αρης Ξηροποτάμου - Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου 0-3

Αποβολή: Μέμτσας (78’)

Σκόρερ: Μάλτος (32’, 82’), Κοπαλίδης (76’)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης (Παπαδόπουλος – Ιορδανίδης)

ΑΡΗΣ: Σαρηγιαννίδης, Χαραλαμπίδης, Ταμπούρης, Αποστολίδης Ε. , Αποστολίδης Π. , Παπαδόπουλος, Σαμαλίδης, Κοσμίδης, Αποστολίδης, Σαγκούρης, Παμπουκίδης

ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ: Τέης – Σιούτης, Τέης, Παναγιωτίδης, Λιθοξόπουλος, Μπάρμπας, Μέμτσας, Καμπέρης (75’ Κοπαλίδης), Σαμαράς, Βουλιώτης (60’ Δελής), Μάλτος, Κουγιούλης (46’ Αναστασιάδης)