×

"Ψυχωμένη" νίκη του Αίαντα Ευόσμου επί της Δόξας Ελπίδας

στις 13/11/2016

Ψυχωμένος ο Αίαντας Ευόσμου πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα της Κυριακής, επικρατώντας της Δόξας Ελπίδας με 3-2.

Το σκορ άνοιξε ο Σαλτσίδης στο 38ο λεπτό για τοους φιλοξενούμενους, οι οποίοι με τον Σέρα έκαναν δύο τα τέρματά τους ένα λεπτό αργότερα.

Η Δόξα μείωσε στο 43ο λεπτό με τον Κιτσούκη και στο 49ο λεπτό ισοφάρισε σε 2-2 με τον Κουγιουμτζίδη. Το τελικό 3-2 υπέρ του Αίαντα διαμορφώθηκε από το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σαλτσίδη στο 87ο λεπτό.

Δόξα Ελπίδας - Αίας Ευόσμου 2-3

Σκόρερ: Σαλτσίδης (38’, 87’ πεν.), Σέρα (39’), Κιτσούκης (43’), Κουγιουμτζίδης (49’)

Διαιτησία: Μαμασούλας (Στεφανίδης – Κουφός)

ΔΟΞΑ: Γλαβήνας, Οβαλισιάν, Αγαθαγγελίδης, Παυλίδης, Τσιρέλης, Πετρίδης, Κουγιουμτζίδης, Τελιάδης, Περχανίδης, Παπακωνσταντίνου, Κιτσούκης

Αλλαγές Δόξας: Τσιαούσης, Σωτηριάδης, Γιουματζίδης, Πολατίδης, Μαυρόπουλος, Πιαστόπουλος, Τουμανίδης

ΑΙΑΣ: Σταυρίδης, Ναλμπάντης, Εγγλέζος, Δελητζάκης, Παπουλίδης, Καρυπίδης, Κοσαξής, Καραντασιάδης, Σπυριδόπουλος, Σαλτσίδης, Σέρα Ρ.

Αλλαγές Αίαντα: Ιωακειμίδης, Αρκουτζίδης, Ζαρζούκης, Τσίφτσης, Λαζαρίδης, Τζημάνης, Τριανταφύλλου