×

"Τεσσάρα" του Αχιλλέα Περαίας στις Ελπίδες Θερμαϊκού Θέρμης

στις 13/11/2016

Ο Αχιλλέας Περαίας, παίζοντας πολύ όμορφο ποδόσφαιρο, πήρε εκτός έδρας νίκη το πρωί της Κυριακής, επικρατώντας των Ελπίδων Θερμαϊκού Θέρμης με 4-0.

Το σκορ άνοιξε ο Κουμπατίδης στο 35ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ενώ στο 61ο λεπτό, η Περαία έκανε δύο τα τέρματά τη ςμε τον Ποϊραζίδη.

Στο 65ο λεπτό ο Μπουζάς και στο 80ο λεπτό ο Τριανταφυλλίδης, διαμόρφωσαν το τελικό 4-0 υπέρ της Περαίας.

Ελπίδες Θερ.Θέρμης - Αχιλλέας Περαίας 0-4

Σκόρερ: Κουμπατίδης (35’ πεν.), Ποϊραζίδης (61’), Μπουζάς (65’), Τριανταφυλλίδης (80’)

Διαιτησία: Παπαδόπουλος (Πασιάμης – Παπαδοπούλου Ε.)

ΕΛΠΙΔΕΣ: Σουγλέρης, Κούρος (80’ Σπυρίδης), Μουρμούρης (46’ Τσομπανίδης), Ζωγράφος, Στάθης (20’ λ.τ Μιχαηλίδης), Αμπατζίδης, Ιωαννίδης, Κύρτζαλης, Σακελλαρίου, Μερμηγκούδης, Μαυρουδής

ΠΕΡΑΙΑ: Πλαστήρας (Ωραιόπουλος), Πανταζίδης, Χατζηπαππάς, Κοκολάκης (Μπουζάς), Κουμπατίδης, Βαλαβάνης, Τσούτσης, Τζίκος, Ποϊραζίδης, Μηνασίδης (Τριανταφυλλίδης), Τσιτερπίνης

Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016 20:26