×

Σπουδαία εμφάνιση και... νίκη για τον Μακεδονικό Αγίου Βασιλείου

στις 20/11/2016

Εξαιρετικός ήταν ο Μακεδονικός Αγίου Βασιλείου το απόγευμα της Κυριακής και επικράτησε του Διγενή Μονολόφου εντός έδρας με 2-0 σκορ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 76ο λεπτό με τον Καραθεοδώρου, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσαν στο 85ο λεπτό με τον Λεονταρίδη. Οι δυο ομάδες πίεσαν, έχασαν ευκαιρίες να διαφοροποιήσουν το σκορ, το οποίο όμως έμελλε να μην αλλάξει και να δώσει την νίκη στον Μακεδονικό.

Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου - Διγενής Μονολόφου 2-0

Σκόρερ: Καραθεοδώρου (76’), Λεονταρίδης (85’)

Διαιτησία: Κατσικογιάννης (Βλάχου – Νικολόπουλος)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Διαμαντής, Χαϊντούτης, Βορνίτης, Καραχάλιος, Μωυσίδης, Ανδρεανίδης, Νικολαϊδης (80’ Σαμουρέλης), Λεονταρίδης (86’ Λίγδας), Φραγγούδης, Τόσκα, Γαβριηλίδης (68’ Καραθεοδώρου)

ΔΙΓΕΝΗΣ: Παπαδόπουλος, Ανδρίκος, Μαρμαρίδης Αν. , Μαρμαρίδης Αλ. , Παναγιωτίδης, Μετοντίεφ, Παντελίδης (73’ Μουμούρης), Φυλακτός (88’ Γραμματόπουλος), Ασλανίδης (88’ Φανούλης), Κουγιουμτζίδης, Σεϊτανιώτης