×

Νίκη για την ΑΕ Αμπελοκήπων, επικράτησε με 4-3 του Ορφέα Αγίας Τριάδας

στις 26/11/2016

Η ΑΕ Αμπελοκήπων πήρε μια πολύ σημαντική νίκη το απόγευμα του Σαββάτου, επικρατώντας του Ορφέα Αγίας Τριάδας με 4-3.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 8ο λεπτό με τον Μότσανο, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν λίγο αργότερα με τον Γρόση. Στο 43ο λεπτό, ο Κουρουτζελίδης έκανε το 2-1 για την ομάδα του, κλείνοντας έτσι το ημίχρονο με το σκορ στο 2-1.

Στο 51ο λεπτό, ο Μότσανος έκανε το 3-1, ενώ και πάλι ο Κουρουτζελίδης δύο λεπτά μετά διαμόρφωσε το σκορ σε 4-1. Οι φιλοξενούμενοι μέσα σε πέντε λεπτά (70ο έως 75ο λεπτό), κατάφεραν να πετύχουν δύο γκολ με τον Λούκο, τα οποία διαμόρφωσαν και το τελικό σκορ σε 4-3.

Πολύ καλή ήταν η διαιτησία της Σωτηρίας Αμανατίδου με βοηθούς τους Παπακίπη και Τσιότσιο.

ΑΕ Αμπελοκήπων - Ορφέας Αγίας Τριάδας 4-3

Αποβολή: Σαπατακίδης (43’)

Σκόρερ: Μότσανος (8’, 51’), Γρόσης (16’), Κουρουτζελίδης (43’, 53’), Λούκο (70’, 75’)

Διαιτησία: Αμανατίδου (Παπακίπης – Τσιότσιος)

ΑΕΑ: Σαρηγιαννίδης, Γκίτσιος, Σιμιγδαλάς (63’ Παζαρόγλου), Σταυρής, Δενεσίδης, Λύτας (53’ Μηναρετζόγλου), Καραγκιοζίδης, Μήτσογλου (46’ Καλπαζίδης), Μότσανος, Ντουτζιάρης, Κουρουτζελίδης

Στον πάγκο της ΑΕΑ οι: Λαζαρίδης, Μηναρετζόγλου, Ποντίκης, Ιορδανίδης, Καλπαζίδης, Παζαρόγλου

ΟΡΦΕΑΣ: Σκουφάς, Φελόπουλος, Ιορδανίδης Κ. , Ξανθόπουλος, Λίτσι (46’ Νταρλής), Σαπατακίδης, Λούκο, Ιορδανίδης Γ. , Γρόσης (67’ Μέντας), Θεολόγου, Καλίνγκος (75’ Χαρατσίδης)

Στον πάγκο του Ορφέα οι: Νταρλής, Χαρατσίδης, Μέντας, Ισάκου, Βασιλειάδης, Σαβουλίδης, Μελέτης